फेरि सुरु गरे सिटौलाले धन्दा

५ भाद्र २०६९, मंगलवार २१:५६ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ५ भदौ । काङ्गे्रस महामन्त्रीको जिम्मेवारीसमेत पाएका झापाका कृष्ण सिटौलाले मंगलबार बिहान उज्यालो नहुंदै प्रचण्डको लाजिम्पाटस्थित घरमा पुगी गुप्त भेटवार्ता गरेका छन् । काङ्गे्रस र माओवादीबीचको सम्बन्ध गत जेठमा थप चिसिएपछिका दिनमा सिटौलाले बाहिर माओवादीको आलोचना गर्ने गरे पनि भित्री रूपमा भने उनले प्रचण्ड–बाबुरामसंगको सम्बन्धलाई कायम राखेका छन् र गुप्त रूपमा निरन्तर भेटघाट गर्ने गरेका छन् । सिटौलाले प्रचण्डसंग बिहान सबेरै र प्रधानमन्त्री बाबुरामसंग राति बालुवाटार पुगेर भेट गर्ने गरेका छन् ।
२०६३ मा राजनीतिक परिवर्तन भएयता काङ्गे्रसको आवरणमा रहेर माओवादीको सेवा गर्दै आएका सिटौलाले गत वैशाखमा काङ्गे्रस, एमाले र वैद्य नेतृत्वको माओवादीलगायतका दलहरू मिलेर प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईविरुद्ध अविश्वासको प्रस्ताव ल्याउन लाग्दा त्यसमा निर्णायक भांजो हालेका थिए । प्रचण्ड–बाबुरामहरू आफ्नो सरकारलाई जसरी भए पनि जेठ १४ को समयसीमा कटाउन चाहन्थे, सिटौलाले उनीहरूको त्यही आकाङ्क्षा पूरा गर्न सहयोग पु¥याएका थिए । ज्ञातव्य छ, त्यसबेला अविश्वास प्रस्ताव दर्ता हुन सकेको भए बाबुराम सरकार ढल्ने निश्चित थियो, अहिले सरकार बदल्न पनि काङ्गे्रसले ठूलै सङ्घर्ष गर्नुपर्ने अवस्था छ ।

मंगलबार बिहान झापाका सिटौलाले प्रचण्डसंग सहमतिका लागि पुनः संवादको प्रक्रिया सुरु गर्न आग्रह गरेको बुझिएको छ । पहिले पनि सिटौलाले काङ्गे्रस सभापति सुशील कोइरालालाई प्रधानमन्त्री बनाउन झांसा दिंदै प्रचण्डसंग गुप्त भेटघाट गर्ने गरेका थिए । उनकै कारण काङ्गे्रस र प्रजातन्त्रले अहिले महासङ्कटको सामना गर्नु परिरहेको छ । अबका गुप्त भेटवार्ताले काङ्गे्रसलाई कहां पुरयाउने हो त्रास बढेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । लुम्बिनी प्रदेशका नवनियुक्त मन्त्रीले पद तथा गोपनीयताको शपथ लिएका छन् । प्रदेश प्रमुख धर्मनाथ यादवले नवनियुक्त मन्त्रीहरु विजय

काठमाडौं । कोरोना भाइरसको दोस्रो लहर नेपालमा महामारीकै रुपमा फैलिन थालेको छ । सोमबार १२सय ८२ नयाँ संक्रमित थपिएका छन्

काठमाडौँ । सार्वजनिक यातायातमा सिट क्षमताभन्दा बढी यात्रु राख्न नपाइने भएको छ । सोमबार बिहान बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले नयाँ भेरियन्ट

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेर बहादुर देउवाले अहिले प्रजातन्त्रमाथि खतरा उत्पन्न भएकाले ओलीलाई प्रधानमन्त्रीबाट हटाउनुपर्ने बताएका छन् । नेपाल