देउवा ‘बहुमतको प्रधानमन्त्री’ नबन्ने

५ भाद्र २०६९, मंगलवार १६:५६ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ५ भदौ । पार्टी सभापति सुशील कोइरालाले आफैंलाई प्रधानमन्त्रीको उम्मेदवारका रुपमा प्रस्तुत गर्न खोजेको आशंका लागेपछि पार्टीभित्रै भांडभैलो मच्चाउन थालेको आरोप लागेका कांग्रेसका वरिष्ठ नेता शेरबहादुर देउवाले आफू बहुमतीय सरकारको प्रधानमन्त्री नबन्ने घोषणा गरेका छन् । हरेक दिन २ बजेदेखि ५ बजेसम्म पार्टी कार्यालयमा बस्ने घोषणा गरेका देउवाले नियमित पार्टी कार्यालय आउने प्रतिवद्धता समेत व्यक्त गरे । सहमतिको विकल्प नभएकाले बहुमतीय सरकारको नेतृत्व नगर्ने बताएका उनले नयाँ चुनावमा जान संविधान संशोधन आवश्‍यक रहेकाले संसदको पुनर्स्थापना निर्विकल्प रहेको उल्लेख गरे । उनले १५ देखि २० दिनकै लागि मात्र भएपनि संसद पुनर्स्थापना गरेर समस्या समाधान गर्न सकिने बताए।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । बुधवार बसेको सत्तारुढ गठबन्धनको बैठकले अघिल्लो सरकारले गरेका राजनीतिक नियुक्ति खारेज गर्ने निर्णय गरेको छ । प्रधानमन्त्रीको सरकारी

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा ३,८४० जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार १०,८८६ पीसीआर

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रबाट एमाले प्रवेश गरेका चार नेताले सांसद पदमा पुनर्बहालीको माग गर्दै सर्वोच्च अदालतमा रिट दायर गरेका

सर्लाही । सर्लाहीको ब्रह्मपुरी गाउँपालिका–३ भेल्हीस्थित निजी पोखरीमा डुबेर मृत्यु भएको अवस्थामा नौ दिनको शिशुसहित तीन जनाको शव फेला परेको