सरकारले राष्ट्रको ढुकुटी रित्याउन लागेको नेता महतको दाबी

४ भाद्र २०६९, सोमबार २०:५० मा प्रकाशित

काठमाडौं, ४ भदौ । नेपाली कांग्रेसका नेता डाक्टर रामशण महतले नामै नभएका ६ हजार नक्कली लडाकुको नाममा एकीकृत नेकपा माओवादीले राष्ट्रको ढुकुटीबाट दुर्ई करोडभन्दा बढी घोटाला गरेको आरोप लगाउनुभएको छ । सोमवार रिपोर्टर्स क्लबले आयोजना गरेको राष्ट्रिय सहमतिको निर्माण अभियान नामक एक कार्यक्रममा बोल्दै डा. महतले पदमुक्त प्रधानमन्त्रीले राष्ट्रको सम्पत्ति समाप्त पार्न लाग्दा पनि अख्तियार मौन बसेकोमा आपत्ति जनाउनुभयो । शिवीरमा भएको भ्रष्टाचारका विषयमा सरोकारवाला निकायले छानवीन गर्न नसके कांग्रेसले त्यसको छानवीन गर्ने उहांको भनाई थियो ।
छुट्टै प्रसंगमा बोल्दै नेता महतले कांग्रेसभित्र तीन नेताबीचको झगडा मिल्न नसके नयां शक्तिले पार्टीको नेतृत्व लिनसक्ने बताउंदै राष्ट्रपतिले नयां सरकारको आहृवान गर्ने बितिक्कै कांग्रेसले उमेदवार दिने दाबी समेत गर्नुभयो । संसदविहीन अवस्थाको फाइदा उठाउंदै सरकारले युवा स्वरोजगार कोष लागायतका ठाउंबाट अबौं रुपैयां बराबरको रकम घोटला गरेको प्रमाण आफुसंग भएको जिकीर गर्दै नेता महतले छानविनको माग गर्नुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

गोरखा । भीमसेन थापा गाउँपालिका ८ मा वडाध्यक्ष पदमा स्वतन्त्र उमेद्वार उठेका नवराज ढकालले अन्तिम मतपरिणाम सार्वजनिक हुँदासम्म पनि १ भोट

गोरखा । चुनावी सभालाई सम्बोधन गर्न गत ६ वैशाखमा गोरखा आइपुगेका जसपाका संघीय परिषदका अध्यक्ष एवं पूर्वप्रधानमन्त्री डा. बाबुराम भट्टराईले

काठमाडौं । गत वैशाख ३० गते सम्पन्न स्थानीय तह निर्वाचनको मत परिणाम आउने क्रम जारी छ । देशका ७५३ स्थानीय

डडेल्धुरा । सातवटा स्थानीय तह रहेको डडेल्धुराका पाँच स्थानीय तहमा नेपाली कांग्रेसले विजय हासिल गरेको छ । यहाँका दुई नगरपालिका

आजको प्रमुख समाचार