विश्व च्याम्पियनसिपका लागि बास्केटबल टोली ग्रिस जाँदै

४ भाद्र २०६९, सोमबार १९:५२ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ४ भदौ । प्रथम थ्री वाइ थ्री पुरुष तथा महिला विश्व बास्केटबल च्याम्पियनसिपका लागि नेपाली टोली मंगलबार एथेन्सको राजधानी ग्रिस प्रस्थान गर्दैछ । समान ४–४ खेलाडी रहेको पुरुष र महिलासहित नेपाली टोली संख्या ९ सदस्यीय रहेको छ ।
पुरुषमा विनोद महर्जन (कप्तान), रविन खत्री, राजिव जोशी तथा सदीश प्रधान रहेका छन् । महिला खेलाडीमा सदिना श्रेष्ठ (कप्तान), लुनिभा सिंह, स्नेहा श्रेष्ठ तथा समिचिन विष्ट छन् । टोलीको नेतृत्व नेपाल बास्केटबल संघका सचिव होमबहादुर दोङले गर्नेछन् ।
दुवै टोली समूह ‘बी’ मा रहेका छन् । पुरुषको समूहमा नेपालसहित चेक गणतन्त्र, स्पेन, सर्विया, लेट्भिया तथा स्लोभेनिया रहेका छन् । महिलाको समूहमा नेपालले हंगेरी, फ्रान्स, स्लोभाकिया, चेक गणतन्त्र तथा आयोजक ग्रिससंग प्रतिस्पर्धा गर्नेछ ।
बास्केटबल संघका अनुसार विश्व च्याम्पियनसिपमा सहभागिताका लागि कूल १ सय ४ राष्ट्रले आवेदन दिएका थिए । त्यसबाट पुरुष र महिलातर्फ समान २४–२४ राष्ट्र छानिएका हुन् । दक्षिण एसियाली क्षेत्रबाट नेपाल बोहक श्रीलंका छनोट हुन सफल भयो ।
नेपालले पुरुष र महिला टिम इभेन्टका साथै समान दुई–दुई पुरुष र महिला खेलाडी सम्मिलित मिक्स इभेन्टमा पनि भाग लिनेछ । मिक्समा विनोद, सदीश, सदिना र समिचिनले खेल्नेछन् । यसमा ८ राष्ट्र सहभागी हुनेछन् ।
टोलीलाई सफलताको शुभकामना दिदै राष्ट्रिय खेलकुद परिषद्का पूर्व सदस्य–सचिव जीवनराम श्रेष्ठ, बास्केटबल संघका अध्यक्ष लामा टेन्डी शेर्पालगायतले दरबारमार्गमा आयोजित एक कार्यक्रमबीच बिदाइ गरे । थ्री वाइ थ्री विश्व च्याम्पियनसिप बास्केटबल अगष्ट २३ देखि २६ सम्म हुनेछ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

इन्डियन प्रिमियर लिग (आइपिएल) टी-२० क्रिकेट अन्तर्गत आजको दोस्रो खेलमा दिल्ली क्यापिटल्स विजयी भएको छ । दिल्लीले पञ्जाब किङ्सलाई ६

काठमाडौं । इन्डियन प्रिमियर लिग (आइपिएल) टी-२० क्रिकेट अन्तर्गत मुम्बइ इन्डियन्स विजयी भएको छ । शनिबार राति सम्पन्न खेलमा मुम्बइले

काठमाडौं । त्रिकोणात्मक टी–२० सिरिज अन्तर्गत नेपालले विजयी सुरुवात गरेको छ । आज भएको उद्घाटन खेलमा नेपालले नेदरल्यान्ड्सलाई ९ विकेटले

काठमाडौं । इन्डियन प्रिमियर लिग (आइपिएल) टी-२० क्रिकेट अन्तर्गत चेन्नइ सुपर किङ्स विजयी भएको छ । प्रतियोगितामा पहिलो जित हासिल