राजनीतिक निकासका लागि राष्ट्रपतिले महत्वपूर्ण भूमिका खेल्नु पर्छ : गौतम

४ भाद्र २०६९, सोमबार १९:४८ मा प्रकाशित

प्यूठान, ४ भदौ । नेकपा एमालेका उपाध्यक्ष वामदेव गौतमले मुलुकको पछिल्लो राजनीतिक संकट समाधानका लागि तत्काल भूमिका खेल्न राष्ट्रपतिलाई आग्रह गरेका छन् । प्यूठानको बिजुवारमा प्रेस चौतारी नेपालले गरेको पत्रकार सम्मेलनमा उपाध्यक्ष गौतमले राष्ट्र जोगाउने काम राष्ट्रपतिको भएकाले मुलुकको बाधा अड्काउ फुकाउनका लागि संविधान सम्मत कार्य गर्नका लागि तयार रहेर बस्न राष्ट्रपतिलाई सुझाव दिए ।
मुलुकमा संविधान बन्न नदिने र देशलाई वर्वादी गर्नतर्फ अहिलेको सरकार, एकीकृत नेकपा माओवादी र मधेसवादी दल उद्धत रहेकाले यसको निकासका लागि राष्ट्रपति नै अन्तिम बिकल्प रहेको गौतमको धारणा थियो । राष्ट्रपतिको हातबाट सपथ खाएर उनैको बिरोधका लागि सडक संघर्षका गर्छौ भन्ने वर्तमान सरकारको रणनीति र घुर्कि मसानघाटमा नाङ्गो नाच नाचेजस्तै हुने उनले बताए । उनले थपे, ‘‘हामीहरुले जनतालाई जागृत गराइसकेको छौं, त्यस्तो सपना नदेख्नुस, अब जनताले सडकको धुलो चटाउँनेछन् ।’ द्वन्द्वको नाममा देशलाई बर्वादीमा लगेको माओवादीले अबका २५ वर्षसम्म राज गर्छौ भन्ने योजना महादेवले सतीलाई काँध हालेर हिँडेजस्तै हुने र त्यो आफै कुहिएर जाने गौतमको भनाई थियो ।
प्रधानमन्त्री डा. वावुराम भट्टराइले पदमुक्त भएर पनि पदको दुरुपयोग गरेर अध्यादेशमार्फत मुलुक चलाउन अघि बढेकाले त्यो दुर्भाग्य रहेको गौतमले भनाई थियो । ढलेको सरकारले असंवैधानिक रुपमा राष्ट्रपतिलाई विवादमा ल्याउन खोजेको भन्दै उहाँले मुलुकको निकासका लागि राजनितिक दलबिच प्रक्रियामा सहमति हुने तर बिचार र सिद्धान्तमा सहमति गर्न नसकिने बताए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार