कुदेरै १४ अन्चल, ७५ जिल्लाको यात्रा

४ भाद्र २०६९, सोमबार १७:०० मा प्रकाशित

काठमाडौ, ४ भदौ । जुम्ला बाइराका ३ घर भएका २२ वार्षिय कुलबहादुर शाहीले कुदेरै १४ अन्चल, ७५ जिल्लाको भ्रमण गरेका छन् । लामो समयदेखिको अशान्तिबाट आक्रान्त भएका शाहीले मुलुकमा दिगो शान्ति कायम होस, कसैले पनि अब द्धन्द्धको पिडा झेल्न नपरोस भन्ने कामनाका साथ सो दौड यात्रा गरेका हुन । उनले साउन २१ गते काठमाडौ आएर आफ्नो जुम्लाबाट सुरु गरेको यात्रा २ सय १८ दिनमा पुरा गरेका हुन । आज राजधानीमा पत्रकार सम्मेलन गरी शाहीले आफूले मुलुकमा दिगो शान्तिको कामना गरेर कठिन दौड पुरा गरेको भए पनि आफूलाई आशातित रुपमा कसैले सहयोग नगरेको गुनासो गरे ।
उनले भने–जाजरकोटका सिडिओ गोविन्द रिजाल, ताप्लेजुङको किरण थापा, पत्रकार महासंघ ताप्लेजुङ, ओखलढुङगा जिविसले बाहेक मलाई कसैले पनि यात्रामा सहयोग गरेनन । यात्रामा भएको कठिनाई र असहयोगका बाबजुद यात्रा पुरा गरेका शाहिले देशमा जारी द्धन्द्ध, हिंसा र संकट प्रति दुखब्यक्त गर्दै गौतमबुद्धको जन्म स्थानमा हिंसाको अन्त्य सधैकोलागी गर्नुपर्ने बताए ।
यात्रा पुरा गरेर काठमाडौ आई पुगेका शाहीलाई अहिले घर फर्कने , बसेको गेष्टहाउसको पैसा तिर्ने र खाएको पैसा तिर्ने समस्या ले छोएको छ । अहिले दिपक खड्काले उनलाई गौसालमा बस्न सामान्य सहयोग गरिरहे पनि उनको आर्थिक संकट दिन प्रतिदिन गहिरिदो छ । उनले पत्रकार सम्मेलनमा आफूलाई सहयोग गरेर उद्दार गर्न आब्हान पनि गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपालले त्रिकोणात्मक टी-ट्‍वान्टी आइ सिरिजको तेस्रो खेल आज नेदरल्याण्ड्ससँग खेल्दैछ । यस सिरिजको फाइनलको यात्रा तय गरिसकेको नेपालले

काठमाडौं ।  त्रिकोणात्मक टी–ट्वान्टी क्रिकेट सिरिजमा नेपालले मलेसियालाई ९ विकेटले पराजित गर्दै प्रतियोगितामा दोस्रो जित दर्ता गराएको छ । कीर्तिपुरस्थित

इन्डियन प्रिमियर लिग (आइपिएल) टी-२० क्रिकेट अन्तर्गत आजको दोस्रो खेलमा दिल्ली क्यापिटल्स विजयी भएको छ । दिल्लीले पञ्जाब किङ्सलाई ६

काठमाडौं । इन्डियन प्रिमियर लिग (आइपिएल) टी-२० क्रिकेट अन्तर्गत मुम्बइ इन्डियन्स विजयी भएको छ । शनिबार राति सम्पन्न खेलमा मुम्बइले