नेपाली विद्यार्थीमाथि बेंगलोरमा आक्रमणको प्रयास

४ भाद्र २०६९, सोमबार ०७:३० मा प्रकाशित

काठमाडौं, ४ भदौ । दक्षिण पश्चिमी भारतीय राज्य कर्णाटकको राजधानी बेंगलोरमा अध्ययनरत दर्जनौं नेपाली विद्यार्थीमाथि आक्रमणको प्रयास भएको छ । बेंगलोरसहितका दक्षीणी शहरहरुमा काम तथा अध्ययन गरिरहेका उत्तरपूर्वी भारतीयहरुमाथि आक्रमण तथा धम्कीका खबरहरु सार्वजनिक भइरहेका बेला नेपाली विद्यार्थीहरुमाथि पनि आक्रमणको प्रयास भएको हो । उत्तरपूर्वी भारतीयहरुसंग नेपालीहरु खसगरी मंगोल जातीको अनुहार मिल्दोजुल्दो हुने भएकोले उनीहरुमाथि आक्रमणको प्रयास भएको नेपाली विद्यार्थीहरुले बताएका छन् ।
दक्षिणी भारतीय शहरहरुमा भएका पछिल्ला घटनालाई पूर्वोत्तर भारतीय राज्य आसामका बोडो आदिवासी र बंगाली मुस्लिमबीच भड्किएको दंगासंग जोडिएर हेरिएको बताइएको छ । भारत सरकारले सुरक्षाको आश्वासन दिए पनि आक्रमणको त्रासका कारण पछिल्ला केही दिनमै हजारौं उत्तरपूर्वी भारतीयहरु घर फर्किसकेका छन् ।
बेंगलोरस्थित एक कलेजमा स्नातक तहमा अध्ययन गरिरहेका एक नेपाली विद्यार्थीले शनिबार राती खाना खाएर छात्रावास फर्कंदै गर्दा अज्ञात समूहले आफूसहितका नेपाली विद्यार्थीमाथि आक्रमणको प्रयास भएको बताएका छन् । नेपाली अध्ययनरत कलेजमा आक्रमणको प्रयास भएका कारण सुरक्षा प्रबन्ध कडा बनाइएको छ । आक्रमणको कारणबारे तत्काल प्रस्ट हुन भने सकिएको छैन ।
नेपाली विद्यार्थीहरु अत्यन्त त्रासमा रहेको बुझिएको छ । यतिबेला भर्नाको समय चलिरहेकोले आफ्नो प्रतिष्ठामा आंच आउने डरले कलेजहरुले वास्तविकता लुकाइरहेको विद्यार्थीहरुको गुनासो छ । सुरक्षा व्यवस्थाप्रति आश्वस्त हुन नसकेकोले विद्यार्थीहरुले आफूहरुलाई तुरुन्त घर फर्कने व्यवस्था मिलाउन आग्रह गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार