राष्ट्रपतिले प्रधानमन्त्रीलाई पदबाट बर्खास्त गरेर बालुटारबाट घर पठाउन सक्छन् : ओली

३ भाद्र २०६९, आईतवार १८:०८ मा प्रकाशित

भक्तपुर, ३ भदौ । नेकपा एमालेका प्रभावशाली नेता केपी शर्मा ओलीले राष्ट्रपति डा. रामबरण यादवले प्रधानमन्त्रीलाई बर्खास्त गरेर बालुवाटारबाट हटाउन सक्ने दावी गरेका छन् । पत्रकारहरुको टोलिसँग कुरा गर्दै नेता ओलीले राष्ट्रपति एकमात्र निर्वाचित निकायको रुपमा रहेको, प्रधानमन्त्री काम चलाउ भईसकेकोले मुलुकलाई बर्तमान राजनीतिक र संबैधानिक जटिलताबाट निकास दिन राष्ट्रपति मात्र सक्षम रहेको स्पष्ट पारे ।
‘राष्ट्रपतिले पहिलो पत्र पठाएर प्रधानमन्त्रीलाई कामचलाउ बनाई दिनुभयो । अब अर्को पत्र पठाएर वर्खास्त गरेर बालुवाटारबाट हटाउन सक्नु हुन्छ ।’ राष्ट्रपति सम्मानित राजनीतिक पद भएको भन्दै ओलीले भने, ‘यो कुनै मठको मठाधिस र महन्त जस्तो पद होईन चुप लागेर बस्ने, राष्ट्रपति संविधानको रक्षक र संरक्षक पनि हो ।’
माओवादी पहिलादेखिकै रणनीति अनुसार अहिले पनि सत्ताकब्जा गर्ने योजनामा रहेको दावी गर्दै ओलीले संविधानसभाको हत्या गरेर सत्ता नछाडी अन्यौलताको फाईदा उठाउँदै माओवादी सत्ताकब्जा गर्ने योजनाका साथ अगाडि बढेको तर काग्रेस भ्रममा रहेको आरोप लगाए । उनले भने, ‘काग्रेस माओवादीले किस्तीमा हालेर सत्ता आफूहरुलाई दिन्छ भनेर लोभिएको छ । जुन काग्रेसको दिवास्वप्न मात्रै हो ।’
प्रचण्डको २०–२५ वर्षसम्म पनि यहि सरकार रहन्छ भन्ने अभिब्यक्ति सत्ताकब्जाको उपज भएको भन्दै माओवादी अहिले अन्तिम सत्ताकब्जाको प्रयासमा रहेको दावी ओलीको थियो । उनले माओवादीलाई सुझाव दिदै भने, ‘यो १७ औं र १८ औ शताब्दी होईन । २१ औ शताब्दी हो, यो कुरा माओवादीले भुल्नु हुँदैन ।’

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । अर्थमन्त्री विष्णुप्रसाद पौडेलले गैरआवसिय नेपालीहरुलाई नेपालमा पूँजीसँगै सिप र प्रविधि पनि भित्राउन आग्रह गरेका छन् । अर्थ मन्त्रालय

काठमाडौँ । नेकपा माओवादी केन्द्रको स्थायी कमिटी बैठक आज बस्दैछ। बैठक पार्टी केन्द्रीय कार्यालय पेरिसडाँडामा दिउँसो १ बजे बोलाइएको हो

पाल्पा । पाल्पाको निस्दी गाउँपालिका वडा नं. ४ पिपलभन्ज्याङमा भएको जीप दुर्घटनामा ७ जना घाइते भएका छन् । घाईतेमध्ये २

काठमाडौं । नेकपा एमालेका वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपाल इतिहासकै कठिन परिस्थितिको सामना गर्नुपर्ने अवस्थामा पुगेका छन् । उनलाई साथ दिइरहेका