एमाले फुटाउन प्रधानमन्त्री भट्टराई सक्रिय रहेको नेपालको आरोप, भट्टराई सरकार जातिवादी र विखण्डनकारीको गठबन्धन : खनाल

२ भाद्र २०६९, शनिबार २१:४७ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २ भदौ । एमालेका वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालले प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईले एमालेका असन्तुष्ट नेताहरुलाई बालुवाटार बोलाएर एमाले पार्टी फुटाउने षड्यन्त्र गरेको आरोप लगाउनुभएको छ । शनिबार ललितपुरमा आफ्ना कार्यकर्ताहरुलाई सम्बोधन गर्दै नेता नेपालले पार्टी फुटाउने माओवादीको चालप्रति सजग रहन कार्यकर्तालाई आग्रह गर्नुभयो । उहांले प्रधानमन्त्री भट्टराईको औचित्य समाप्त भएको टिप्पणी गर्दै वर्षायाम सकिएपछि सडक आन्दोलन थाल्ने चेतावनी पनि दिनुभयो ।
यस्तै, एमाले अध्यक्ष झलनाथ खनालले प्रधानमन्त्री भट्टराईलाई अख्तियारको दुरुपयोग गरेको आरोपमा कारबाही गर्नुपर्ने धारणा राख्नुभएको छ । सिन्धुपाल्चोक–काठमाडौं सम्पर्क मञ्चले राजधानीमा गरेको कार्यक्रममा अध्यक्ष खनालले सरकारले घोषणा गरेको निर्वाचनको मिति असंवैधानिक रहेको भन्दै सार्वजनिक पदमा रहेर अख्तियारको दुरुपयोग गरेको आरोपमा प्रधानमन्त्री भट्टराईलाई कारबाही गर्नुपर्ने बताउनुभएको हो । आफैले घोषणा गरेको निर्वाचन गराउन नसक्ने प्रधानमन्त्रीले नैतिकता छ भने खुरुक्क पद छोड्नुपर्ने उहांको तर्क थियो । माओवादी नेताहरुमा अति सत्तालिप्साको प्रवृत्ति देखिएको भन्दै सहमतिका लागि प्रधानमन्त्रीले पद त्याग्नुपर्नेमा खनालको विषेश जोड थियो । वर्तमान सरकार जातिवादी र विखण्डनवादीको गठबन्धन हो भन्ने संज्ञा अध्यक्ष खनालले दिनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । कुम्भमेलामा भाग लिएर पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र वीर विक्रम शाह स्वदेश फर्किएका छन् । १० दिन लामो भारत भ्रमण सकेर

काठमाडौँ । नेपाली कांग्रेसले आफ्नो पार्टी मिलेनियम च्यालेन्ज कर्पोरेशन(एमसिसी) सम्झौताप्रति सकारात्मक भएको जनाएको छ। कांग्रेसकी केन्द्रीय सदस्य डा.डिला सङ्ग्रौलाले नेपाल

काठमाडौँ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले राष्ट्रियसभा सदस्यबाट पदमुक्त भएका नेकपा एमालेका नेता रामबहादुर थापा बादललाई गृहमन्त्रीमै पुनः नियुक्ति गर्ने

काठमाडौं । नेपाल आयल निगमले पुनः पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य वृद्धि गरेको छ । इण्डियन आयल कर्पोरेशनबाट शुक्रबार प्राप्त मूल्य सूचीअनुसार