प्रा. डा. केसीले अनसन तोडे, त्रिवि शिक्षण अस्पतालको डीनमा डा. प्रकाश सायमी

२ भाद्र २०६९, शनिबार १८:०४ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २ भदौ । त्रिवि शिक्षण अस्पतालको डीनमा डाक्टर प्रकाश सायमी नियुक्त भएका छन् । सरकारको निर्देशनपछि त्रिभुवन विश्वविद्यालयले डाक्टर सायमीलाई डिन नियुक्त गरेको हो । प्रधानमन्त्री डाक्टर बाबुराम भट्टराईले बिहान विश्वविद्यालयका उपकूलपति, रेक्टर, रजिष्ट्रार लगायतका पदाधिकारीलाई आफ्नै निवासमा बोलाएर समस्या समाधानको लागि निर्देशन दिनुभएको थियो । वरिष्ठता र कार्यदक्षताका आधारमा नयाँ डिन नियुक्त गरेको हो ।
यसैबीच त्रिवि शिक्षण अस्पताल महाराजगञ्जको डीनमा प्रकाश सायमी नियुक्त भएपछि डाक्टर गोविन्द केसीले ६ दिनदेखिको अनसन तोडेका छन्। वरियतामा पाँचौं नम्बरमा रहेका सायमीले नियुक्ति पत्र बुझे लगत्तै अस्पतालमा उपचार गर्न पुगेका विरामीले जुस खुवाएर केसीको अनसन तोडेका हुन्।

त्रिविका उपकूलपति हीराबहादुर महर्जनले एकलौटी निर्णयका आधारमा वरिष्ठतालाई मिच्दै डाक्टर धर्मकान्त बास्कोटालाई तीन महिनाका लागि निमित्त डीनको जिम्मेवारी दिएका थिए। शुक्रबार चिकित्‍सक संघको बैठकले त्रिवि शिक्षण अस्पतालमा भइरहेको राजनीतिक भागवण्डा र वरिष्ठता मिचेको विरुद्ध आन्दोलनमा उत्रिने चेतावनी दिएको थियो। संघले आमरण अन्सनमा बसेका डाक्टर गोविन्द केसीको बचाउ अभियान पनि थाल्ने भएका थिए।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

नेपालगन्ज । बाँकेको भेरी अस्पतालमा १९० नमुना परीक्षण गर्दा ५५.७८ प्रतिशतमा कोरोना पोजेटिभ देखिएको छ । पछिल्लो २४ घण्टामा १९०

बैतडी । हतौडा प्रहारबाट बैतडीमा आज एक बालकको हत्या भएको छ । दशरथचन्द नगरपालिका–१ झोकालीका १५ वर्षीय महेश भुलको हत्या

काठमाडौ । सरकारले शहरी क्षेत्रका विद्यालयहरु आगामी वैशाख मसान्तसम्म बन्द गर्न सिफारिस गरेको छ । कोभिड – १९ व्यवस्थापन केन्द्र

काठमाडौँ। प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को समस्या समाधानका लागि सबै दलसँग सहयोगको आग्रह गरेका छन् । प्रधानमन्त्री