नियमविपरित सचिवहरुको सरुवा

२ भाद्र २०६९, शनिबार ०८:४९ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २ भदौ । डेढ साता अवधिमा सरकारले दोस्रो पटक सचिवहरुको सरुवा गरेको छ । मन्त्रीपरिषदको शुक्रबार बसेको बैठकले वरिष्ठ दुई जनासहित ६ सचिवको हेरफेर गरेको हो । यसअघि साउन २४ मा बसेको मन्त्रीपरिषद बैठकले आठ सचिवको सरुवा, चार जनाको पदस्थापना र पांच सहसचिवलाई कामुसचिवमा बढुवा गरेको थियो ।
सहरी विकास मन्त्रालयका सचिव ताना गौतम र सिंचाइ मन्त्रालयकी सचिव वृन्दा हाडालाई प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषद कार्यालयमा सरुवा गरेको छ । उनीहरु दुवै वरिष्ठसचिवको कोटीमा पर्छन् । उनीहरु दुवैको अवकासको समय नजिक आइसकेको छ । दुई महिनाभन्दा कम मात्र अवधि बांकी रहेका वरिष्ठ सचिवद्वय गौतम र हाडालाई सरकारले निजामती सेवा ऐन तथा नियमावलीविपरीत सरुवा गरेको हो । अवकाश पाउन एक वर्षभन्दा कम समय बांकी रहेका कर्मचारीलाई सरुवा गर्न नपाइने र गर्नैपरेमा सम्बन्धित कर्मचारीको सहमति अनिवार्य रुपमा लिनुपर्ने निजामती सेवा ऐन तथा नियमावलीको प्रावधान रहेको छ ।
प्रधानमन्त्री कार्यालयमा प्रशासनतर्फका तीन सचिवको दरबन्दी भए पनि गौतम र हाडालाई लगेर चारजना पु¥याइएको छ । सचिवदद्वय जयमुकुन्द खनाल र धरणीधर खतिवडा अघिदेखि नै प्रधानमन्त्री कार्यालयमा कार्यरत छन् ।
सरुवा भएका अन्य सचिवमा प्रधानमन्त्री कार्यालयका माधव रेग्मीलाई राष्ट्रिय सतर्कता केन्द्रमा, शिक्षा मन्त्रालयका किशोर थापालाई सहरी विकास मन्त्रालयमा, सतर्कता केन्द्रका सुरेशमान श्रेष्ठलाई शिक्षा मन्त्रालयमा र महालेखा नियन्त्रण कार्यालयका प्रतापकुमार पाठकलाई सिंचाइ मन्त्रालयमा सारिएको छ । रेग्मी डेढ सातामा दुई पटक सरुवा हुने सचिवमा परेका छन् । उनलाई मन्त्रिपरिषदको साउन २४ गते बसेको बैठकले रक्षा मन्त्रालयबाट प्रधानमन्त्री कार्यालयमा सरुवा गरेको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले राष्ट्रियसभा सदस्यबाट पदमुक्त भएका नेकपा एमालेका नेता रामबहादुर थापा बादललाई गृहमन्त्रीमै पुनः नियुक्ति गर्ने

काठमाडौं । नेपाल आयल निगमले पुनः पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य वृद्धि गरेको छ । इण्डियन आयल कर्पोरेशनबाट शुक्रबार प्राप्त मूल्य सूचीअनुसार

काठमाडौं । नयाँ सत्ता समीकरणमा लगभग सहमति नजिक पुगेका तीन दल अमेरिकी सहयोग निकाय मिलेनियम च्यालेन्ज कर्पोरेसन (एमसीसी) सँगको अनुदान

काठमाडौ । सरकारले शहरी क्षेत्रका विद्यालयहरु आगामी वैशाख मसान्तसम्म बन्द गर्न सिफारिस गरेको छ । कोभिड – १९ व्यवस्थापन केन्द्र