आचार्य बालकृष्ण मुक्त

२ भाद्र २०६९, शनिबार ०८:४३ मा प्रकाशित

नयांदिल्ली, २ भदौ । भारतीय योगगुरु रामदेवका प्रमुख सहयोगी आचार्य बालकृष्ण जेलमुक्त भएका छन् । करिब एक महिनाको जेल बसाईपछि उनलाई जमानतमा छाड्न उत्तराखण्डको उच्च न्यायलयले बिहिबार आदेश दिएको थियो । आदेशको एक दिनपछि उनी जेलमुक्त भएका हुन् । जाली कागजात प्रयोग गरी भारतीय राहदानी बनाएको आरोपमा उनलाई गत जुलाईको तेस्रो साता केन्द्रीय जांच ब्युरो सीबीआईले पक्राउ गरेको थियो । मुक्त भएर जेलबाट आफ्नो आश्रम पतञ्जली योगपीठस्थित फर्कने क्रममा समर्थकहरुले उनको भव्य स्वागत गरेका थिए । बाबा रामदेवले शुरु गरेको कालोधन र भ्रष्टाचारविरोधी अभियान तुहाउनका लागि उनका प्रमुख सहयोगी बालकृष्णलाई पक्राउ गरिएको आरोप भारतको केन्द्रीय सरकारमाथि रामदेव समर्थकहरुले लगाउंदै आएका छन् ।
पक्राउ परेपछि सुरुमा बालकृष्णलाई ९ दिनका लागि न्यायिक हिरासतमा राखिएको थियो । त्यसपछि दुई पटक गरी १४–१४ दिनका लागि हिरासत अवधि लम्बयाइएको थियो । सीबीआई विशेष अदालतले पछिल्लोपटक उनलाई अगष्ट २७ सम्म हिरासतमा राख्न आदेश दिएको थियो । यद्यपि बिहीवार उच्च न्यायलयले उनलाई १० लाख रुपैयां धरौटीमा जेल मुक्त गर्न आदेश दिएको हो । कतिपयले बालकृष्णको रिहाईलाई गत साता बाबा रामदेवद्वारा आफ्नो आन्दोलन फिर्ता लिएको प्रकरणसंग जोडेर पनि हेर्न थालेका छन् । बालकृष्णलाई छोड्ने शर्तमा रामदेवले अनसन लगायतका आन्दोलनको कार्यक्रम त्यागेका र केन्द्रीय सरकारले त्यसैअनुरुप बालकृष्णलाई मुक्त गरेको हुनसक्ने अनुमान गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

विश्वभरी कोरोनाभाइरसबाट सङ्क्रमितको साप्ताहिक सङ्ख्या बढ्दै गएको पाइएको छ । यही जुलाई १७ देखि २५ सम्मको सात दिनमा त्यसको अघिल्लो

बेइजिङ । कोरोना भाइरसको उद्गमस्थल चीनमा पछिल्लो समयमा नयाँ सङ्क्रमितहरु भेटिने क्रम बढेको बताइएको छ । चीनमा आइतबार कोरोना भाइरसका

सिड्नी । अष्ट्रेलियाको संघीय राजधानी सिड्नीमा संकटकाल घोषणा गरिएको छ । कोरोनाभाइरसको महामारी बढ्दै गएकाले त्यसलाई न्युनिकरण गर्नका लागि शुक्रबार

भारतको मुम्बईमा बाढीले घर भत्काउँदा कम्तीमा २५ जनाको मृत्यु भएको छ । अत्यधिक बर्षाका कारण आएको ठूलो बाढी मुम्बईका बस्तीहरुमा