डा. केसीको अवस्था थप नाजुक, शनिबार र आइतबार देशभरका अस्पताल ठप्प पारिने

१ भाद्र २०६९, शुक्रबार १५:५९ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १ भदौ । चिकित्साशास्त्र अध्ययन संस्थान महाराजगञ्जमा भागबण्डामा डीन नियुक्त गर्न नहुने माग राखेर ५ दिनदेखि आमरण अनसनमा बस्नुभएका प्राध्यापक डा. गोविन्द केसीको स्वास्थ्य अवस्था थप नाजुक बनेको छ । हिजोदेखि अनसन स्थलमै इसीजी मोनिटर र अप्सिमिटरको माध्यमबाट केसीको शरिरमा हुने परिवर्तनको अनुगमन गर्न थालिएको छ । केसीको उपचारमा संलग्न डा. प्रेम खड्काले उहांको रगतमा अम्लता देखिएपछि शरिरका प्रमुख अंगहरुले बिस्तारै काम गर्न छाड्ने बताउनुभयो ।

यसैबीच डा.केसीको मागप्रति सम्बोधन गर्न दबाव दिंदै महाराजगञ्ज मेडिकल कलेजको स्वतन्त्र विद्यार्थी युनियनले डीनको कार्यालयमा विद्यार्थीहरुले तालाबन्दी गरेको छ भने अर्कोतिर चिकित्सकहरुकै अर्को पक्षले पनि अस्पतालको सेवा सुचारु गर्नुपर्ने माग राखेर रिले अनसन गरिरहेको छ । अस्पतालमा सेवा ठप्प भएपछि उपचार नपाएर बिरामी अलपत्र परेका छन् ।
यसैबीच राजनीतिक भागवण्डाबिना वरिष्ठताका आधारमा डिन नियुक्त गर्नुपर्ने मागसहित आन्दोलनमा उत्रिएका चिकित्सकहरुले देशभर स्वास्थ्य संस्था ठप्प पार्ने भएका छन् । राजधानीमा आयोजित नेपाल चिकित्सक संघको विस्तारित बैठकले भोलि शनिबार र पर्सी आइतबार देशभरका अस्पतालमा आकश्मिक सेवाबाहेक अरु सेवा ठप्पा पार्ने निर्णय लिएको हो । त्यस्तै, डाक्टर गोविन्द केसीको बचाऊ अभियान पनि थालिने चिकित्‍सक संघका पूर्व अध्यक्ष केदारनर सिंह केसीले बताए। उनले आमजनतालाई भोलि शनिबार बिहान ९ बजे शिक्षण अस्पताल महारागञ्जमा गई डाक्टर केसीको जीवन बचाऊ अभियानमा साथ दिन आह्वान समेत गरेका छन्।सञ्चारकर्मीहरुसंग कुरा गर्दै काउन्सिल अध्यक्ष डा. किरण श्रेष्ठले आफ्ना वरिष्ठ सदस्य जीवन मृत्युको दोसांधमा रहंदासमेत सरकारले गरेको बेवास्ताबाट आफूहरु आहत भएको गुनासो गर्दै अब धैर्यताको बांध टुटेको बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले सरकारले धान चामलको उत्पादन र उत्पादकत्व वृद्धि गर्दै यसको आयात प्रतिस्थापन गर्ने रणनीति लिएको बताएका

काठमाडौँ । प्रत्येक वर्ष असार १५ गते मनाइने धान दिवसका अवसरमा आज खेतमा काम गरी दहीच्युरा खाएर मनाइँदै छ ।

काठमाडौं । देशभर लगातार वर्षा भइरहेको छ । जल तथा मौसम विज्ञान विभागका अनुसार पहाडी र तराई क्षेत्र केन्द्रित वर्षा

नेपाल र भारतबीच महाकाली एकीकृत विकास सन्धि भएको २६ वर्षपछि नेपालले पानी पाएको छ। सन् १९९६ मा नेपाल र भारतबीच

आजको प्रमुख समाचार