गतिरोध अन्त्यका लागि भन्दै प्रचण्डले फाले अर्को पासा

१ भाद्र २०६९, शुक्रबार १३:१० मा प्रकाशित

काठमाडौ, १ भदौ । एकीकृत नेकपा माओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड र प्रधानमन्त्रीसमेत रहेका उपाध्यक्ष डा.बाबुराम भट्टराईले राष्ट्रिय सहमतिका लागि आफुहरुले छिट्टै दलिय छलफल सुरु गर्ने बताएका छन् । मुलुकमा अनिष्ट घटना हुनबाट जोगाउन माग गर्दै एमाओवादीका शीर्ष नेतालाई भेट गर्न पुगेका राप्रपा नेपालका अध्यक्ष कमल थापासंग आज विहना भएको संयुक्त भेटमा अध्यक्ष प्रचण्ड र उपाध्यक्ष भट्टराईले यस्तो बताएका हुन् । उनीहरुले आफूहरु सहमतिका लागि प्रयासरत रहेको पनि जानकारी गराएका थिए । भेटमा दुबै शीर्ष नेताले केही दिनबाटै  विपक्षी दलहरुसंग गम्भीर छलफल गर्ने जानकारी दिएको राप्रपा नेपालका अध्यक्ष थापाले जानकारी दिए ।
भेटमा राप्रपा नेपालले जनप्रतिनिधि संस्थाले संविधान बनाउनुपर्ने, राजनीतिक संकट समाधानका लागि स्वतन्त्र चुनावी सरकारले चुनाव गराउनुपर्ने, सहमतिका आधारमा संवैधानिक संकट समाधान गर्नुपर्ने लगायतका ६ बुँदा समेटेर सर्वदलीय सहमतिको आधारपत्र पेश गरेको थियो । राप्रपा नेपालले यसअघि यस विषयमा नेपाली कांग्रेस र नेकपा एमालेका शीर्ष नेतालाई भेटिसकेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपालमा बितेको २४ घण्टामा देशभर २३५१ जनामा कोारेना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार

काठमाडौं। सभामुख अग्नि सापकोटाविरुद्ध परेको मुद्दामा सर्वोच्च अदालतको संवैधानिक इजलासले बुधबार सुनुवाइ गरेन ।प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शमशेर जबरा नेतृत्वको संवैधानिक इजलासमा

काठमाडौँ । नेकपा माओवादी केन्द्रले एमाले अध्यक्ष समेत रहेका प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली नेतृत्वको सरकारलाई दिँदै आएको समर्थन फिर्ताको निर्णय

काठमाडौं । नेपाली काँग्रेसले केही दिनमै केपी ओली नेतृत्वको सरकार विस्थापित हुने दावी गरेको छ । माओवादी केन्द्र र जसपासँगको