स्वतन्त्रता सेनानी कंगाललाई विदेशमा बस्ने नेपाली युवाहरुबाट आर्थिक सहयोग

३२ श्रावण २०६९, बिहीबार ०८:११ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ३२ साउन । लोकतान्त्रिक योद्धा शिवप्रसाद कंगाललाई अष्ट्रेलियामा रहेका कांग्रेसी युवाले सामूहिक रुपमा ५ सय अष्ट्रेलियन डलर सहयोग गरेका छन्। चार दसकभन्दा लामो समय निरंकुशविरुद्ध लडेका ६८ वर्षीय कंगाल आर्थिक अभावले थलिएका थिए । उनको अवस्था बारे पत्रपत्रिकामा समाचार प्रकाशित भएपछि सन्तोष सिटौला, गोपाल उप्रेति, रुपक मैनाली, भिम लुइटेल, र धनकाजी खत्रीले उक्त रकम सहयोग उपलब्ध गराएका हुन् । नेपाली कांग्रेसका युवा नेता विश्वप्रकाश शर्मामार्फत्  उनीहरुले उक्त रकम पठाएको बुझिएको छ ।

शर्माले बुधबार कंगालको घरमा पुगेर उक्त रकमबराबरको ४६ हजार नेपाली रुपैयाँ र आफ्नो तर्फबाट थप ५ हजार थपेर कूल ५१ ह्जार कंगाललाई दिएका छन्। सहयोग रकम पाएका कंगालले विदेशमा रहेका नेपालीले आफूलाई सम्झेकोमा अभार प्रकट गरे भने कंगालजस्ता स्वतन्त्रता सेनानीलाई थोरै भएपनि सहयोग गर्न पाएकोमा आफूहरुलाई खुशी लागेको दाता युवाहरुले टेलिफोनबाट बताएको जानकारी गराइएको छ ।

उनीबारे समाचार प्रकाशित भएपछि नेपाली कांग्रेस गोर्खाका महासमिति सदस्य राजेन्द्र बजगाईँले मासिक ५ हजारका दरले र राम थापाले मासिक ५ सयका दरले एक बर्षसम्म सहयोग उपलव्ध गराउने घोषणा गरिसकेका छन्। कंगाल थिमि नगरपालिका १५ कौशलटारस्थित टिनले छाएको सानो छाप्रोमा पतिपत्नीसहित ३ सन्तानको साथ जीविका काट्दै आएका छन्।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

गएराति आएको हुरीबतासले धनमालको क्षति भएको छ । प्रारम्भिक सूचनानुसार जिल्लामा ५० घरको छाना उडाएको जानकारी रेडक्रसले जनाएको छ ।

खोटाङ । जन्तेढुङ्गा गाउँपालिका–५ चिसापानीका ३७ वर्षीय विज्ञान कोइरालालाई बेपत्ता भएको १९ वर्षपछि घर फर्काइएको छ । नेपालगञ्जमा भेटिनुभएका विज्ञानलाई

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आफ्नो जग्गाको नक्सा हेर्न र प्रिन्ट गर्न सकिने ‘मेरो कित्ता’ को शुभारक्भ गरेका छन्

भारतको पश्चिम बङ्गालमा हुने निर्वाचनका लागि पूर्वी नाका ७२ घण्टा लागि आज बिहान ६ बजेदेखि सिल गरिएको छ । पश्चिम