दुई तिब्बतीद्वारा आत्मदाह

३० श्रावण २०६९, मंगलवार २१:५० मा प्रकाशित

काठमाडौं, ३० साउन । तिब्बतमा चिनीयां शासनविरुद्ध प्रदर्शनहरु जारी रहंदा सिचुआन प्रान्तमा थप दुई तिब्बतीहरुले आत्मदाह गरेका छन् । तिब्बती र चिनीयां सुरक्षाकर्मीबीच झडप तथा भडिन्त भएपछि ती घटनाहरु भएका हुन् । आफ्नो अधिकारका लागि चिनियां शासनविरुद्ध आन्दोलनमा उत्रिएका तिब्बतीहरुले अधिकारप्राप्तिको मुद्दालाई ज्यानभन्दा ठूलो ठान्दै आएका छन्, फलस्वरुप पछिल्ला दिनमा उनीहरुद्वारा आत्मदाहको कदम उठाइने क्रममा बढोत्तरी देखिएको छ । तर, चीन भने तिब्बतीको अधिकारप्राप्तिको आवाजलाई सम्बोधन गर्नुको साटो उल्टै निर्मम बन्दै गएको विश्लेषकहरु बताउंछन् ।
आत्मदाहको पछिल्लो घटनाबारे बोल्दै भारतमा निर्वासनमा रहेको तिब्बती प्रशासनले प्रहरीले प्रदर्शनकारीमाथि चुच्चो किसिमको लाठी प्रयोग गर्दा एक तिब्बतीको मृत्यु भएको र अन्य थुप्रै घाइते भएका जनाएको छ । चिनीयां शासनविरुद्ध तिब्बतीद्वारा यस प्रकारको विरोध तीन वर्षअघि सुरु गरिएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपालमा पछिल्लो २४ घण्टामा थप १ हजार ९६ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या

काठमाडौँ। नेकपा माओवादी केन्द्रले स्थायी कमिटी बैठक बोलाएको छ । सोमबार दिउँसो १ बजे बैठक बोलाइएको छ । समसायिक राजनीतिक

नेकपा (माओवादी केन्द्र) का स्थायी समिति सदस्य देवेन्द्र पौडेलले निकट भविष्यमै नेकपा (एमाले) माधवकुमार नेपाल पक्षसँग पार्टी एकता हुन सक्ने

काठमाडौं । कुम्भमेलामा भाग लिएर पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र वीर विक्रम शाह स्वदेश फर्किएका छन् । १० दिन लामो भारत भ्रमण सकेर