नेता खड्काविरुद्ध सर्वोच्च फैसला

३० श्रावण २०६९, मंगलवार १९:५९ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ३० साउन । नेपाली कांग्रेसका नेता खुमबहादुर खड्काको राजनीतिक भूमिका नचाहनेहरूले यो साता ‘ऐतिहासिक सफलता’ प्राप्त गरेका छन् । खड्काविरुद्ध परेको भ्रष्टाचारसम्बन्धी मुद्दामा विशेष अदालतबाट सफाइ पाए पनि सर्वोच्च अदालतले ९४ लाख रुपैयां बराबरको सम्पत्ति स्रोत नखुलेको ठहर गर्दै डेढ वर्ष कैदको फैसला गरेको छ । ०५९ सालमा शेरबहादुर देउवा नेतृत्वको सरकार राजाबाट अपदस्थ भएपछि राजापे्रमी वामपन्थी सूर्यनाथ उपाध्याय प्रमुख रहेको अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले नेता खड्काविरुद्ध भ्रष्टाचारसम्बन्धी मुद्दा चलाएको थियो । उक्त मुद्दामा विशेष अदालतले छानबिन गरी ०६३ सालमा सफाइ दिएको थियो । त्यसपछि तात्कालिक प्रधानमन्त्री गिरिजाप्रसाद कोइरालाको इसारामा अख्तियारले सर्वोच्च अदालतमा पुनरावेदन गरेको थियो । यस प्रकरणमा विजयी हुंदा नेपाली काङ्गे्रस र समसामयिक राजनीतिमा खुमबहादुर खड्काको भूमिका बढ्ने भएकोले माओवादी अध्यक्ष प्रचण्ड, काङ्गे्रस
महामन्त्रीसमेत रहेका झापाका कृष्ण सिटौला र शेरबहादुर देउवालगायतका केही व्यक्ति विशेष रूपमा चिन्तित बन्न पुगेका थिए । काङ्गे्रसभित्र लोकप्रिय रहेका नेता खड्कालाई सजाय गर्ने फैसला भएपछि उनीहरूले फैसलालाई आफ्नो सफलता ठानेको बताइन्छ । स्मरणीय छ, खड्कालाई ‘ठेगान लगाउन’ केही शक्तिकेन्द्र तथा व्यक्तिहरू निकै अघिदेखि नै सक्रियतापूर्वक लागेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । पहिरोका कारण सिद्धार्थ राजमार्ग र तानसेन-तम्घास सडक अवरुद्ध भएको छ । सिद्धार्थ राजमार्गका धेरै ठाउँमा पहिरो खसेको र

नवलपरासी । नवलपुर (नवलपरासी पूर्व) को मध्यविन्दु नगरपालिका-१० मा पर्ने तीन वटा खहरेखोलाको डाइभर्सन बाढीले बगाएपछि पूर्व-पश्चिम राजमार्ग अवरुद्ध भएको

बागलुङ । निरन्तरको वर्षाका कारण बागलुङका दुई ठूला राजमार्ग अवरुद्ध भएका छन् । राष्ट्रिय गौरवको आयोजनाका रूपमा रहेको मध्यपहाडी पुष्पलाल

चितवन । विकास गतिमा तीव्ररुपमा अघि बढिरहेको भरतपुर महानगरपालिकामा योजना लिएर गएपछि रित्तो हात फर्किनु पर्दैन । महानगरभित्रका वडाध्यक्षहरू योजना

आजको प्रमुख समाचार