नवलपरासीको सामुदायिक पुस्तकालयलाई अन्तराष्ट्रिय पुरस्कार

२९ श्रावण २०६९, सोमबार १६:३२ मा प्रकाशित

रुपन्देही, २९ साउन । नवलपरासीको डण्डामा रहेको अग्यौली सामुदायिक स्रोत पुस्तकालयले ईआईएफएल पिएलआईपि ईन्नोभेसन अवार्ड प्राप्त गरेको छ । एरिया महाद्धिपमा पर्ने मुलुकहरुमध्ये उत्कृष्ट पुस्तकालय को रुपमा चयन भएपछि यो अवार्ड प्राप्त गरेको आज डण्डामा आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा जानकारी दिइयो। ईन्फरमेसन अफ कम्युनिकेसन टेक्नोलोजिक को उपयोग गरी सृजनात्मक सामुदायिक विकासमा राम्रो कमा गरे वापत संस्था पुरस्कृत भएको संस्थाका अध्यक्ष प्रेमबहादुर बस्नेतले जानकारी दिनुभयो । स्थापनाको एक दशकको अवधिमा अन्र्तराष्ट्रिय स्तरको अवार्ड संगै एक हजार ५ सय अमेरिकी डलर पुरस्कार स्वरुप प्राप्त गरेको छ । संस्थाले म्याडिक्ट प्रोजेक्ट मार्फत अग्यौली र देउराली गाविसमा शिक्षा, जिविकोपार्जन, सुचना प्रविधिमा पहुँच र संस्थागत सरलिकरण जस्ता कार्यक्रम गर्दै आईरहेको छ ।

चन्द्रकान्त खनाल

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

लण्डन । कोरोना संक्रमणले तीन साताभित्र विदेशमा पछिल्ला तीन साताभित्र थप ३९ जना नेपालीको निधन भएको छ । गैरआवासीय नेपाली

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले माधवकुमार नेपाललगायतलाई पार्टीमा कुनै ठाउँ नभएको बताएका छन् । काठमाडौँ जिल्ला कमिटीको

काठमाडौं । सरकारले कोरोना भाइरस सङ्क्रमणविरुद्धको खोप आगामी असोजमसान्तसम्म एक करोड ८३ लाख ८२ हजार ८५० मात्रा ल्याउने भएको छ

झापा । विर्तामोडको एउटा होटलमा २२० डोज भेरोसिल खोपसहित स्वास्थ्य शाखा विर्तामोडका फोकल पर्सन ओमबहादुर खड्कालाई प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको छ