नेपाली तिर्थयात्रु सवार बस भारतमा दुर्घटना, सातको घटनास्थलमै मृत्यु तीनदर्जन घाइते

२९ श्रावण २०६९, सोमबार १३:२१ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २९ साउन । भारत विहारको सीतामढीनजिक सुरसण्डमा आज बिहान भएको सवारी दुर्घटनामा सात नेपालीको मृत्यु भएको छ । नेपाली तिर्थयात्री चढेको बस दुर्घटना हुंदा ३२ जना घाइते भएनेपाली तिर्थयात्रु सवार बस भारतमा दुर्घटना, सातको घटनास्थलमै मृत्यु तीनदर्जन घाइते काठमाडौं, २९ साउन । भारत विहारको सीतामढीनजिक सुरसण्डमा आज बिहान भएको सवारी दुर्घटनामा सात नेपालीको मृत्यु भएको छ । नेपाली तिर्थयात्री चढेको बस दुर्घटना हुंदा ३२ जना घाइते भएका छन् । दुर्घटनाग्रस्त बस भारतको झारखण्डमा रहेको बाबाधाम तिर्थस्थलमा जल चढाएर नेपाल फर्किंदै गरेका यात्रु बोकेर आएको र भारतको सितामाढी जिल्लाअन्तर्गत सुरसण्ड थाना क्षेत्रको सडकखण्डमा सुरसण्ड पुल पार गर्न लाग्दा नदीमा खसेको हो । दुर्घटनामा परी दुई महिला तथा पाँच पुरुषको घटनास्थलमै ज्यान गएको बताइएको छ । ज १ ख ६७८ नम्बरको सो बस एक साताअघि धनुषाको सवैलाबाट बैद्यनाथधाममा तिर्थयात्री लिएर गएको थियो । भर्खरै बनेको सो पुल सुचारु नएकोले चालकले अगाडी बाटो बन्द देखेपछि पछाडि फर्काउन खोज्दा बस असन्तुलित भएर तल नदीमा खसेको प्रत्यक्षदर्शीको भनाई छ । दुर्घटनामा परी मृत्यु हुनेहरुमा अरुण यादव, मनोज राय, प्रेमशिला देवी, बिल्टुन देवी, बसीन्द्र यादव, धर्मनाथ यादव, रामदयाल यादव रहेका छन् । घाइते हुनेहरुमध्ये २३ जनाको उपचार भारतको सितामढी जिल्ला अस्पतालमा भइरहेको छ भने १३ जनाको महोत्तरीको जलेश्वर जिल्ला अस्पतालमा उपचार भइरहेको छ । घाइतेहरु सोमारीदेवी, राधेश्याम राय, सुवास राय, शिवशक्ति देवी, उमर देवी, फगुनी देवी लगायतकाहरुको भारतमा उपचार भइरहेको छ भने राजवति देवी, लक्ष्मेश्वर साह, गौरी देवी राय, पारो देवी मण्डल, प्रमिला देवी, सुमन कुमारी तथा रामकुमारी लगायतका घाइतेहरुकोे उपचार जिल्ला अस्पताल जलेश्वर महोत्तरीमा भइरहेको छ । का छन् । दुर्घटनाग्रस्त बस भारतको झारखण्डमा रहेको बाबाधाम तिर्थस्थलमा जल चढाएर नेपाल फर्किंदै गरेका यात्रु बोकेर आएको र भारतको सितामाढी जिल्लाअन्तर्गत सुरसण्ड थाना क्षेत्रको सडकखण्डमा सुरसण्ड पुल पार गर्न लाग्दा नदीमा खसेको हो । दुर्घटनामा परी दुई महिला तथा पाँच पुरुषको घटनास्थलमै ज्यान गएको बताइएको छ । ज १ ख ६७८ नम्बरको सो बस एक साताअघि धनुषाको सवैलाबाट बैद्यनाथधाममा तिर्थयात्री लिएर गएको थियो । भर्खरै बनेको सो पुल सुचारु नएकोले चालकले अगाडी बाटो बन्द देखेपछि पछाडि फर्काउन खोज्दा बस असन्तुलित भएर तल नदीमा खसेको प्रत्यक्षदर्शीको भनाई छ । दुर्घटनामा परी मृत्यु हुनेहरुमा अरुण यादव, मनोज राय, प्रेमशिला देवी, बिल्टुन देवी, बसीन्द्र यादव, धर्मनाथ यादव, रामदयाल यादव रहेका छन् । घाइते हुनेहरुमध्ये २३ जनाको उपचार भारतको सितामढी जिल्ला अस्पतालमा भइरहेको छ भने १३ जनाको महोत्तरीको जलेश्वर जिल्ला अस्पतालमा उपचार भइरहेको छ । घाइतेहरु सोमारीदेवी, राधेश्याम राय, सुवास राय, शिवशक्ति देवी, उमर देवी, फगुनी देवी लगायतकाहरुको भारतमा उपचार भइरहेको छ भने राजवति देवी, लक्ष्मेश्वर साह, गौरी देवी राय, पारो देवी मण्डल, प्रमिला देवी, सुमन कुमारी तथा रामकुमारी लगायतका घाइतेहरुकोे उपचार जिल्ला अस्पताल जलेश्वर महोत्तरीमा भइरहेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

नेपालगन्ज । बाँकेको भेरी अस्पतालमा १९० नमुना परीक्षण गर्दा ५५.७८ प्रतिशतमा कोरोना पोजेटिभ देखिएको छ । पछिल्लो २४ घण्टामा १९०

बैतडी । हतौडा प्रहारबाट बैतडीमा आज एक बालकको हत्या भएको छ । दशरथचन्द नगरपालिका–१ झोकालीका १५ वर्षीय महेश भुलको हत्या

काठमाडौ । सरकारले शहरी क्षेत्रका विद्यालयहरु आगामी वैशाख मसान्तसम्म बन्द गर्न सिफारिस गरेको छ । कोभिड – १९ व्यवस्थापन केन्द्र

काठमाडौँ। प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को समस्या समाधानका लागि सबै दलसँग सहयोगको आग्रह गरेका छन् । प्रधानमन्त्री