इरानमा महाभुकम्प

२८ श्रावण २०६९, आईतवार ०८:२१ मा प्रकाशित

तेहरान, २८ साउन । इरानको उत्तरपश्चिमी क्षेत्रमा शनिबार आएको महाभूकम्पले ठूलो धनजनको क्षति पुर्याएको छ । फार्स न्युज एजेन्सीका अनुसार भूकम्पले कम्तीमा ८७ जनाको मृत्यु भएको छ भने चार सयभन्दा बढी गम्भीर घाइते भएका छन् । इरानमा शनिबार दुई शक्तिशाली भूकम्पका धक्का महसूस गरिएका थिए भने मृत्यु हुनेहरुको संख्या अझै बढ्न सक्ने अधिकारीहरुल बताएका छन् ।
स्थानीय समय अनुसार सांझ ५ बजेतिर आउको पहिलो भूकम्पको तिब्रता ६.४ म्याग्निच्युड मापन गरिएको थियो भने त्यसको केही मिनेटपछि ६.३ स्केलको अर्को भूकम्पको अर्को धक्का महसूस भएको थियो । भूकम्पबाट चार गाउं ध्वस्त भएका छन् भने अन्य ६० गाउंमा ठूलै क्षति पुगेको छ । पूर्वी अजरबैजानको प्रान्तीय राजधानी टब्रिज र नजिकैका सहरहरुमा पनि असर परेको छ । (एजेन्सी)

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

युरोपेली संघले सवै स्मार्ट फोनमा एउटै प्रकारको चार्जर प्रयोग हुने व्यवस्था विश्वभरी गर्न दवाव दिएको छ । संघको यस दवावले

यस बर्षको नोबेल पुरस्कार अन्तर्गत विज्ञान र साहित्यतर्फका विजेताहरूलाई उनीहरूको आफ्नै देशबाट पुरस्कार प्राप्त गर्ने व्यवस्था गरिएको नोबेल पुरस्कार फाउण्डेसनद्वारा

एजेन्सी । अमेरिकाको संसद भवन ‘क्यापिटोल हिल’ मा भएको दंगामा पूर्व राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पका निकट सहयोगीहरु तानिएका छन् । गत

कोभिड–१९ को डेल्टा भेरिएन्ट र आँधीका कारण प्रभावित बनेको अमेरिकी अर्थतन्त्रले गत हप्ता लगातार दोस्रो पटक पनि बेरोजगारी भई सहयोगका