कांग्रेस नेतृत्वमा माओवादीसहितको सरकार आवश्यक रहेको ओलीको ठहर

२८ श्रावण २०६९, आईतवार ०८:०९ मा प्रकाशित

दमक, २८ साउन । आफूलाई मिडियाले प्रधानमन्त्रीको दाबेदार भनी चित्रित गरेकोमा असन्तुष्टि दर्शाएका नेकपा एमालेका नेता केपी ओलीले माओवादीलाई सहभागी गराएर कांग्रेसको नेतृत्वमा सहमतिको सरकार बनाउन सकिने धारणा प्रस्तुत गरेका छन् । प्रेस चौतारी झापाले शनिबार दमकमा आयोजना गरेको एक कार्यक्रममा नेता ओलीले कांग्रेसको नेतृत्वमा सरकार बन्ने कुरा एमालेले गरिरहे पनि कांग्रेस नेतृत्व लिने विषयमा अग्रसर हुन नसकेको उल्लख गरे ।
वर्तमान सरकारले कुनै राजिनामा दिइरहनु आवश्यक नभएको भन्दै ओलीले कामचलाउ सरकारलाई नयां सरकारले विस्थापित गर्नुपर्ने राय प्रस्तुत गरे । माओवादीलाई सहमतिमा ल्याउन सकिन्छ कि भनेर अहिले प्रयास भइरहेको बताउंदै उनले प्रयास विफल भएमा अर्को कडा कदम चालिने औंल्याए ।
बहुजातिय र साझा पहिचानमा भने एमाले सहमत रहेकोले एकल जातिय पहिचान एमालेलाई कुनै हालतमा मान्य नहुने पनि ओलीले सो अवसरमा बताए । एकल जातिय पहिचान अलोकतान्त्रिक र समान अवसर दिन नसक्ने भएकाले यो मान्य नहुने उनको तर्क थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

धनगढी । नागरिक उन्मुक्ति पार्टीले कैलालीका दुई पालिकामा जित हासिल गरेको छ । ०७२ मा टीकापुरमा भएको घटनाको आरोपमा जेलजीवन

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री विश्‍वप्रकाश शर्माले स्थानीय तह निर्वाचनको परिणाम ‘उत्साहजनक’ आएको बताएका छन् । परिणाम उत्साहजनक आउनुलाई उनले

बुटवल । स्थानीय तह निर्वाचनमा लुम्बिनी प्रदेशका ७१ वटा स्थानीय तहको नतिजा सार्वजनिक भएको छ । लुम्बिनीका १०९ पालिका मध्ये ७१

लमजुङ । लमजुङको क्व्होलासोंथार गाउँपालिकामा नेकपा एमालेले ‘क्लिन स्वीप’ गरेको छ । एमालेका उपमहासचिव एवं गण्डकी प्रदेशका संस्थापक मुख्यमन्त्री पृथ्वीसुब्बा

आजको प्रमुख समाचार