सामुहिक लगानीका लागि बेल्जियममा अन्तरकृया

२८ श्रावण २०६९, आईतवार ०४:२८ मा प्रकाशित

ओम शर्मा, बेल्जियम । विश्व भरी छरिएर रहेका गैर आवासीय नेपालीहरुको लगानीमा नेपालमा संचालन हुन लागेको जलविद्युत परियोजनाको विषयमा अन्तरक्रिया भएको छ ।

सामुहिक लगानी समिति बेल्जियमले यहाँ रहेका नेपाली लगानीकर्ताहरु संग अन्तरकृया कार्यक्रम गरी परियोजनाको विस्तृत विवरण एवम् लगानी संबन्धी नियमहरु र यसबाट भविष्यमा देश र देशवासी र स्वयम् लगानीकर्तालाई हुने फाइदाका बारेमा जानकारी गराउँदै समय सिमा भित्र परियोजना संचालनका लागि आवश्यक प्रकृया पुरा गर्ने लक्ष्य सहित कार्यक्रम गरिरहेको छ ।
गत सोमबारका दिन बेल्जियमको व्रुजमा भेटघाट तथा अन्तरकृया कार्यक्रम संपन्न भएको छ भने आगामी सोमबार बेल्जियमको शहर एन्र्टवपेनमा बसोबास गर्ने नेपाली समुदायसंग परियोजनाका बारेमा परियोजनाको विस्तृत जानकारी र भेटघाट कार्यक्रम हुदै छ । यति हाउसमा दिनको ठिक एक बजे सुरु हुने सो कार्यक्रममा उपस्थित हुनका लागि समितिले सवैलाई आग्रह गरेको छ । अगष्ट २५ मा लुभेनमा विस्तृत भेला गरि बेल्जियमका लगानीकर्ता र परियोजनाका लागि लगानी गर्ने रकमको घोषणा गरिने छ । समितिले हालसम्म संकलन गरेको प्रारम्भिक विवरण अनुसार दुई करोड रुपयाँ भन्दा बढि बेल्जियमबाट लगानी हुने र उक्त रकम अझै बढ्ने सक्ने अनुमान गरिएको छ ।
परियोजना संचालन एनआरएनका संस्थापक अध्यक्ष उपेन्द्र महतो र वर्तमान अध्यक्ष जीवा लामीछाने सहितका गैर आवासीय सफल नेपाली व्यवसायीहरुद्धारा हुने छ । यसका लागि नेपालमा कम्पनी स्थापनाको प्रकृया सुरु भैसकेको र आगामी अक्टोबर सम्ममा पुँजी संकलन भै सक्न बताइएको छ । गैर आवासीय नेपालीहरुबाट पाँच अरव र बैकहरुबाट १० अरव कर्जा गरि कुल १५ अरब रुपयाँ परियोजनाको लागत रहने छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

अमेरिका। अमेरिकाको मेरिल्याण्डमा अवस्थित मोर्गन स्टेट युनिभर्सिटीमा कार्यरत एक नेपाली मूलका प्राध्यापकले सो विश्वविद्यालयले प्रदान गर्ने रिसर्च एण्ड स्कलरसिप अवार्ड

न्युयोर्क। पत्रकारितामार्फत मानवताका क्षेत्रमा असाधारण सेवा गरेवापत न्युयोर्क निवासी पत्रकार किशोर पन्थीलाई अमेरिकाको विश्वविद्यालयले मानार्थ पीएचडी अर्थात् डाक्टर अफ फिलोसोफीबाट

काठमाडौं । न्यूयोर्क राज्य संसदको चुनावमा पहिलो पटक नेपाली मूलकी एक युवती सांसद बन्ने सम्भावना बढेको छ । नेपाली मुलकी

काठमाडौं ।अमेरिकाको कनेक्टिकट राज्यमा बसोबास गर्दै आएका नेपाली मूलका राम चन्द्र श्रेष्ठ नगर समिती सदस्यमा निर्वाचित भएका छन् । गत

आजको प्रमुख समाचार