यातायात व्यावसायी र सरकारबीच सहमति, आजबाट सार्वजनिक यातायात सुचारु हुने

२७ श्रावण २०६९, शनिबार २२:४४ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २८ साउन । विभिन्न १५ सुत्रीय मागका साथ हडतालमा उत्रिएका यातायात व्यावसायी र सरकारबीच सहमति भएको छ । व्यवसायीका १५ मध्ये १४ वटा माग पूरा गर्न सरकार सहमत भएपछि आजबाट सार्वजनिक यातायात सुचारु हुने भएको छ । ट्राफिक प्रहरीलाई गरिएको अधिकार प्रत्यायोजनसम्बन्धी मुख्य मागलाई कार्यदल गठन गरेर सम्बोधन गरिने भएको छ। शनिबार अबेर रात भएको सहमतिअनुसार १५ दिनभित्र कार्यदलले प्रतिवेदन बुझाउने र प्रतिवेदन अनुसार माग सम्बोधन गरिने प्रतिवद्धता सरकारले व्यक्त गरेको छ। ट्राफिक नियम उल्लंघन गर्नेहरुलाई दुई सय रुपियाँ मात्रै जरिवाना लिइँदै आएकोमा त्यो निकै कम भएको ठहर गर्दै यातायात व्यवस्था मन्त्रालयले गत चैतमा एक हजार रुपियाँसम्म जरिवाना गर्न पाउने अधिकार प्रहरीलाई प्रत्यायोजन गरेको थियो। यातायात व्यवसायीहरुले यसैमा प्रमुख आपत्ति जनाएका थिए । गत तीन दिनदेखि सार्वजनिक सवारीका साधनहरु ठप्प पारिंदा सार्वजनिक यातायातको भर पर्ने लाखौं सर्वसाधारण मर्कामा परेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । काठमाडौंको पश्चिम उत्तरतर्फ पर्ने नागार्जुनको जंगलमा डढेलो लागेको छ । नागार्जुनस्थित शिवपुरी राष्ट्रिय निकुञ्जको जंगलमा लागेको डढेलो निभाउनका

काठमाडौं । नेकपा (एमाले) झलनाथ खनाल र माधव नेपाल समूहले कञ्चनपुर जिल्ला कमिटी अध्यक्षमा तारा लामा, उपाध्यक्ष जीवन राज थापा,

काठमाडौं । नेकपा एमलेका नेता भीम रावलले तक्मामा चुच्चे नक्सा नराख्नुको कारणबारे प्रश्न उठाउनु भएको छ ।रावलले प्रधानमन्त्रीले यसबारे तुरून्त

काठमाडौं । सिरहाको लाहान नगरपालिका–२२ गड्डा चोकमा लुटेराको एक समुहले गोली प्रहार गरी एक जनाको हत्या गरेको छ । सुनचाँदी