चुनावी सरकारको नेतृत्व गैरराजनीतिक व्यक्तिबाट गराउन माग

२७ श्रावण २०६९, शनिबार २१:३७ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २७ साउन । मधेसी जनअधिकार फोरम नेपालका अध्यक्ष उपेन्द्र यादवले राजनीतिकभन्दा संवैधानिक तथा अन्य प्रतिष्ठित व्यक्तिको नेतृत्वमा गठन गरेको सरकारबाट छ महिनाभित्र चुनाव गरिसक्नेगरी बाटो खुल्ला गर्नुपर्ने धारणा अघिसारेका छन् । डा. बावुराम भट्टराईलाई तत्काल राजीनामा दिएर निकास दिन सुझाव दिंदै यादवले कामचलाऊ सरकारलाई कुर्सीमा बस्ने नैतिक अधिकार नभएको भनदै जतिसक्दो चाँडो राजीनामा दिएर वर्तमान अन्यौलपूर्ण स्थितिलाई निकास दिनुपर्ने बताए । नेता यादव शनिबार पार्टीको उदयपुर जिल्लास्तरीय अगुवा कार्यकर्ता भेलाको उद्घाटनका लागि गाईघाट पुगेका थिए ।
उनले वर्तमान समस्याको निकास चुनावले मात्र दिनसक्ने भएकाले चुनावमा जान सबै दलहरुलाई आग्रह गर्दै राजनीतिकभन्दा संवैधानिक तथा अन्य प्रतिष्ठित व्यक्तिको नेतृत्वमा सरकार गठन हुनुपर्ने बताएका हुन् । पार्टी गठनपछि पहिलोपटक उदयपुर पुगेका यादवको प्रशिक्षणपछि गाईघाटका मधेसी समुदायमा फोरमप्रति सकारात्मक धारणा बनेको जिल्ला अध्यक्ष जगदिश साहले दाबी गरे।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । काठमाडौंको पश्चिम उत्तरतर्फ पर्ने नागार्जुनको जंगलमा डढेलो लागेको छ । नागार्जुनस्थित शिवपुरी राष्ट्रिय निकुञ्जको जंगलमा लागेको डढेलो निभाउनका

काठमाडौं । नेकपा (एमाले) झलनाथ खनाल र माधव नेपाल समूहले कञ्चनपुर जिल्ला कमिटी अध्यक्षमा तारा लामा, उपाध्यक्ष जीवन राज थापा,

काठमाडौं । नेकपा एमलेका नेता भीम रावलले तक्मामा चुच्चे नक्सा नराख्नुको कारणबारे प्रश्न उठाउनु भएको छ ।रावलले प्रधानमन्त्रीले यसबारे तुरून्त

काठमाडौं । सिरहाको लाहान नगरपालिका–२२ गड्डा चोकमा लुटेराको एक समुहले गोली प्रहार गरी एक जनाको हत्या गरेको छ । सुनचाँदी