सरकारविरुद्ध दोश्रो चरणको आन्दोलन घोषणा

२७ श्रावण २०६९, शनिबार १६:४० मा प्रकाशित

काठमाडौं, २७ साउन । विपक्षि दल निकट १७ वटा युवा विद्यार्थी संगठनले सरकारविरोधी दोश्रो चरणका आन्दोलन घोषणा गरेका छन् । वर्तमान सरकार गैरकानुनी रुपमा सरकारमा बसिरेहेको आरोप लगाउदै आन्दोलन गरिरहेका युवा विद्यार्थी संघले भदौ ३ गतेसम्मका लागि आन्दोलनका कार्यक्रम घोषणा गरेका हुन् ।
उनीहरुले आइतबार विदेशी नाम र आवद्धता भएका शैक्षिक संस्था र सीटीईभीटीका शैक्षिक संस्था बन्द गर्ने, र सरकारले गर्ने युवा दिवसको कार्यक्रम वहिष्कार गरि छुट्टै कार्यक्रम गर्ने, युवा स्वरोजगार कोष तथा जिल्ला प्रशासन कार्यालय घेराउ गर्ने, सरकारको बैधानिकताबारे मतदान गर्ने र मतपरिणाम राष्ट्रपतिलाई बुझाउने र प्रधानमन्त्रीको सरकार निवास बालुवाटार घेर्ने लगायत विरोधका कार्यक्रम सार्वजनिक गरेका हुन् ।
‘एकातिर राष्ट्रिय सहमती भएमा सत्ता छोडने भ्रम दिने र अर्को तिर सहमती गर्ने वातावरण नबनाउने, एकलौटी रुपमा शासन अवधि लम्ब्याउने षड्यन्त्र प्रधानमन्त्री वावुराम भट्टराईले गरिरहेका छन्’, युवा विद्यार्थी संगठनहरुद्वारा जारी विज्ञप्तीमा भनिएको छ, ‘मुलुकमा तेस्रो जनआन्दोलनको उभार श्रृजना गरि जनविरोधी भट्टराई सरकारलाई सत्ताच्युत गर्नु पर्ने आवश्यक्ता महशुस भएको छ ।’
आन्दोलनका कार्यक्रम सार्वजनिक गर्दै युवासंघका अध्यक्ष महेश बस्नेतले प्रधानमन्त्रीले पद नछोडे आफुहरुको आन्दोलनले सडकबाटै वर्खास्त गर्ने चेतावनी दिनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । राष्ट्रिय जनमोर्चाले एमाले नेतृत्वको गण्डकी प्रदेश सरकारलाई दिएको समर्थन फिर्ता लिने निर्णय गरेको छ । जनमोर्चाका अध्यक्षले अध्यक्ष

काठमाडौं । आज विक्रम संवत् २०७८ साल वैशाख १ गते नयाँ वर्षको पहिलो दिन नेपालभर एकापसमा शुभकामना आदानप्रदान गरी हर्षोल्लास

काठमाडौं । भारत भ्रमणमा रहेका पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र शाहले नयाँ वर्ष २०७८ को शुभकामना सन्देश दिएका छन् । शुभकामना सन्देशमा पूर्व

काठमाडौँ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले शिक्षण संस्थाहरु एक महिना बन्द गर्न सरकारलाई सिफारिस गरेको छ। मन्त्रालयले काठमाडौँ उपत्यकासहित देशका