विपक्षी खेमाबाट अर्को मोर्चा, कामचलाउ प्रधानमन्त्रीलाई हटाएरै छाड्ने उद्घोष

२७ श्रावण २०६९, शनिबार ०७:५५ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २७ साउन । नेकपा(माओवादीले क्रान्तिकारी शक्तिहरूको नेतृत्वमा सरकार बन्नुपर्ने र मुलुकको वर्तमान राजनीतिक तथा संवैधानिक निकासका लागि सर्वपक्षीय गोलमेच सभाको आयोजना गर्नुपर्ने मागलाई सशक्त बनाउने भन्दै वैद्यको नेतृत्वमा रहेको नेकपा(माओवादीले नेपाल सङ्घीय जनगणतान्त्रिक मोर्चाु गठन गरेको छ । मोर्चाको संयोजकमा सो पार्टीका उपाध्यक्ष सीपी गजुरेल तोकिएका छन् भने नेकपा(माओवादी, नेकपा एकीकृत, क्रान्तिकारी कम्युनिष्ट पार्टी नेपाल, ताम्सालिङ नेपाल राष्ट्रिय दल, नेपाल नागरिक पार्टी, थारु मुक्ति सङ्ग्रामलगायत आठवटा दल तथा सङ्गठन आबद्ध छन्। सरकारले आफ्नो सत्ता टिकाइराख्‍नका लागि सङ्घीयता पक्षधरको बृहत् मोर्चा गठन गरेको ठहरका साथ नेकपा माओवादीले संघीय जनगणतान्त्रिक मोर्चा गठन गरेको मोर्चासम्वद्ध एक नेताले बताए ।

मोर्चाका संयोजक गजुरेलले सत्ता गठवन्धन दलले बनाएको सङ्घीयता पक्षधर मोर्चा तथा नेपाली कांग्रेस र नेकपा एमालेले बनाएका कुनै पनि मोर्चाले मुलुकलाई निकास दिन नसक्ने दावी गरे। ुमुलुकको वर्तमान राजनीतिक र संवैधानिक सङ्कट अन्त्यका लागि सर्वपक्षीय गोलमेच सभाको आयोजना गर्न आवश्यक छ,ु माओवादी उपाध्यक्ष तथा संयोजक गजुरेलले भने, ुअब मोर्चाले कामचलाउ प्रधानमन्त्रीका हैसियतमा सरकार हाँक्न खोज्नेलाई हटाएरै छाड्ने छ।ु
मोर्चाले मुलुकको राजनीतिक निकास खोज्ने भन्दै आन्दोलनका कार्यक्रमसमेत अघि सारेको छ। आगामी साउन ३० देखि भदौ १६ गतेसम्म मुलुकभर सभा, प्रदर्शन र अन्तरक्रिया गरिने बताइएको छ । मोर्चाले सर्वपक्षीय गोलमेच सभाको आधार तयार गर्नका लागि भूमिका निर्वाह गर्ने र त्यसका लागि आगामी साउन ३० गते राजधानीमा बृहत् अन्तरक्रियाको आयोजना गर्ने भएको छ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । भ्रष्टाचार गरेको आरोपमा निलम्बित सहसचिव चुडामणि शर्मा विशेष अदालतमा उपस्थित भएका छन् । कर फर्छ्यौट आयोगका सदस्य सचिव

काठमाडौं ।सत्तारुढ दल नेपाली कांग्रेसको १४औं महाधिवेशन नजिकिँदै गर्दा प्रवक्ता विश्वप्रकाश शर्माले महामन्त्री पदमा प्रतिस्पर्धा गर्ने घोषणा गरेका छन् ।

काठमाडौं ।प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेकपा एमालेले प्रतिनिधिसभा बैठकमा दिनदिनै नाराबाजी गरेर निहुँ खोज्न थालेपछि सभामुख अग्निप्रसाद सापकोटाले ‘एक्सन’ थालेका छन्

न्यूयोर्क । परराष्ट्रमन्त्री डा. नारायण खड्काले नेपाली समय अनुसार आज मध्यरातमा राष्ट्रसंघीय महासभामा सम्बोधन गर्ने भएका छन् । परराष्ट्र मन्त्रालयका