माओवादी नयां तानाशाह जमाउन उद्धत् ः कोइरालामाओवादी नयां तानाशाह जमाउन उद्धत् ः कोइराला

२७ श्रावण २०६९, शनिबार ०७:४० मा प्रकाशित

काठमाडौं, २७ साउन । नेपाली कांग्रेसका सभापति सुशील कोइरालाले प्रतिपक्षी दलहरुलाई संघीयताविरोधि देखाउन एकीकृत माओवादी र मधेसी मोर्चाले नयां मोर्चा गठन गर्न लागेको बताउनुभएको छ । सत्तारुढ दलहरुले राजनीतिक गतिरोध अन्त्यका लागि भन्दै संघीयता पक्षधरहरुको बिहिबार मोर्चा गठन गर्ने निर्णय गरेका थिए ।

राजधानीमा शुक्रबार आयोजित एक कार्यक्रमबीच सभापति कोइरालाले कांग्रेस, एमालेलगायतका दलबारे भ्रम फैलाउन सत्तारुढ दलले मोर्चा गठन गर्न खोजेको उल्लेख गर्नुभयो । एकीकृत माओवादी र मधेसी मोर्चाको गठबन्धन निष्प्रभावी भएको टिप्पणी गर्दै उहांले सहमतिबाट अगाडि बढ्नुको विकल्प नभएको दोहो¥याउनुभयो ।

सभापति कोइरालाले वर्तमान सत्तारुढ गठबन्धन नयां तानाशाह जन्माउन उद्यत् रहेको आरोप लगाउनुभयो । उहांले संघीयता, राज्यपुनर्संरचना र जातीय राज्यका बारेमा मात्र दलहरुबीच विवाद रहेकाले वार्ताको टेबुलमा बस्नुको विकल्प नभएको उल्लेख गर्नुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेकपा (माओवादी केन्द्र) काठमाडौं उपत्यकाको तीन जिल्लामा रहेका स्थानीय तहको नेतृत्वमा शून्य हुने देखिएको छ । उपत्यकाको काठमाडौं,

धनगढी । नागरिक उन्मुक्ति पार्टीले कैलालीका दुई पालिकामा जित हासिल गरेको छ । ०७२ मा टीकापुरमा भएको घटनाको आरोपमा जेलजीवन

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री विश्‍वप्रकाश शर्माले स्थानीय तह निर्वाचनको परिणाम ‘उत्साहजनक’ आएको बताएका छन् । परिणाम उत्साहजनक आउनुलाई उनले

बुटवल । स्थानीय तह निर्वाचनमा लुम्बिनी प्रदेशका ७१ वटा स्थानीय तहको नतिजा सार्वजनिक भएको छ । लुम्बिनीका १०९ पालिका मध्ये ७१

आजको प्रमुख समाचार