मोर्चा बनाउँदा विपक्षि दलसंग कुरा गर्न झन सजिलो : प्रचण्ड

२६ श्रावण २०६९, शुक्रबार १७:०६ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २६ साउन । एकीकृत नेकपा माओवादीका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले विपक्षिदलहरुसंग वार्ता गर्नकै लागि संघीयता पक्षधरको मोर्चा आवश्यक देखिएकाले सत्तारुढ दलहरुको मोर्चा निर्माणमा लागिएको जानकारी दिएका छन् ।
कांग्रेस–एमालेलगायतका दलहरुसँग वार्ता गरी राजनीतिक सहमति जुटाउन पनि मोर्चाको खाँचो प¥यो,’ राजधानीमा आयोजिक एक कार्यक्रमपछि सञ्चारकर्मीसंग अध्यक्ष प्रचण्डले भने, ‘यो मोर्चा धेरै अघि बनाउनु पथ्र्यो निकै ढिला भएछ ।’ ‘राजनीतिक सहमति जुटाउने उद्देश्यले नै समान विचार भएका पार्टीहरु, संघ संस्थाहरु एउटा मोर्चामा आवद्ध भयो भने राजनीतिक सहमति बनाउन सजिलो हुन्छ, त्यसैले पनि यसको खॉचो देखियो,’ प्रचण्डले भने, ‘सत्तारुढ दलले मोर्चा बनायो भनेर कांग्रेस, एमाले जस्ता पार्टीहरु डराउनु पदैन, यसले झन सहज गराउँछ ।’
प्रचण्डले राजनीति सहमति विना अहिलेको राजनीतिक गतिरोध, संवैधानिक संकट समाधान सम्भव नभएको समेत बताए । अग्रामी राज्य पुनःसंरचना र सबै प्रकारको भेदभाव अन्त्य गर्नु मोर्चाको लक्ष्य रहेको प्रचण्डको भनाई थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । सत्तारुढ पाँच दलीय गठबन्धनले नागरिक अगुवाबाट दुई जनालाई मन्त्री बनाउँने सहमति गरेका छन् । प्रतिगमन विरुद्वका आन्दोलनमा सक्रिय

काठमाडौं – नेपाली कांग्रेसको १४औं महाधिवेशनअन्तर्गत पालिकास्तरीय निर्वाचनमा नवलपरासीमा महामन्त्री डा.शशांक कोइराला र नेता देवेन्द्रराज कँडेलको वर्चश्व देखिएको छ ।

काठमाडौँ । नेकपा माओवादी केन्द्रका नेता वर्षमान पुन ‘अनन्त’लाई उपचारका लागि थाइल्याण्ड लगिने तयारी भएको छ । लामो समयदेखि जण्डिस

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रका स्थायी समिति सदस्य एवं संगठन विभाग प्रमुख जनार्दन शर्माले नेपाली विशेषताको समाजवादमा पूर्ण समानुपातिक निर्वाचन