तीस वर्षभन्दा कमका महिला कामदारलाई खाडी मुलुक जान रोक

२६ श्रावण २०६९, शुक्रबार ०६:४२ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २६ साउन । नेपाल सरकारले ३० वर्षभन्दा कम उमेरका महिलालाई मध्यपूर्वका देशहरुमा काम गर्न जानमा रोक लगाएको छ । त्यहां काममा लगाइएका युवतीहरुको यौन शोषण गरिएका थुप्रै घटनाहरु प्रकाशमा आएपछि सरकारले त्यस्तो निर्णय लिएको हो ।
खाडी मुलुकहरुबाट फर्किएका कैयन महिलाहरुले आफूहरु यौन दुव्र्यवहार, शारीरिक यातना तथा समयमा तलब नपाउने जस्ता समस्याहरुबाट प्रताडित भएको बताउने गरेका छन् । १८ महिनाअघि नेपाल सरकारले माहलाहरुलाई खाडी मुलुकहरुमा काम गर्न जान लगाइएको १२ वर्ष पुरानो रोकलाई हटाइदिएको थियो । कुवेतमा दुव्र्यवहारको शिकार बनेकी एकजना महिलाले आत्महत्या गरेपछि सरकारले खाडी मुलुकमा महिलाहरुलाई जान रोक लगाएको थियो भने पछि यस्तो प्रतिबन्ध फुकुवा गरिनु पर्छ भन्ने आवाज तिब्र रुपमा उठ्न थालेपछि महिला कामदारका लागि खाडी मुलुकको गन्तव्य खुला गरिएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार