ल्याटिन अमेरिकी देशमा सयौं नेपाली अलपत्र

२५ श्रावण २०६९, बिहीबार ०८:२८ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २५ साउन। हजारभन्दा बढी नेपाली ल्याटिन अमेरिकाका विभिन्न देशमा अलपत्र परेका समाचार प्राप्त भएको छ । उनीहरु राष्ट्रिय तथा अन्तराष्ट्रिय तस्करको प्रलोभनमा परेर अमेरिका जान हिँडेका थिए । तस्करहरुले मोटो रकम लिई अमेरिका छिराईदिने भन्दै ल्याटिन अमेरिकी देश ब्राजिल, चिली, बोलिभिया, इक्वेडरलगायत देशमा पुर्‍याएर छोडिदिएको बुझिएको छ । अलपत्र पर्नेहरु मध्ये बोलिभियामा नौसय जना, ब्राजिलमा ९० जना, चिलीमा ५० जना र इक्वेडरमा १५ जना रहेका र अन्य ल्याटिन अमेरिकी राज्यहरुमा पनि अलपत्रपर्ने नेपालीको संख्या धेरै रहेको बताइएको छ ।
पीडितहरुका अनुसार तस्करहरुले मेक्सिकोबाट अमेरिका प्रबेश गराउने भनी प्रतिव्यक्ति १५ देखि २२ लाख रुपैयाँसम्म लिएर ल्याटिन अमेरिकी राष्ट्रहरुमा पुर्‍याएर छोडिदिएका हुन् । मानव तस्करहरु एकाएक फरार भएपछि उनीहरु विचल्लीमा परेको खबरलाई आजका पत्रपत्रिकाहरुले महत्वका साथ प्रकाशित गरेका छन् ।
‘हामी ९० जना ब्राजिलको साओ पाओलोमा अलपत्र परेका छौं, खानेबस्ने कुनै ठेगाना छैन्,’ तस्करको फन्दामा परी ब्राजिलमा अलपत्र परेका पोखराका रविन गुरुङलाई उद्धृत गर्दै समाचारमा भनिएको छ । गुरुङका अनुसार पीडितहरु कोही पुलमुनि सुतेका छन् त कोही टेन्टमा ।
दुईमहिना अघि गुरुङ सहित ८ जना काठमाण्डौंबाट दोहा हुँदै ब्राजिलको सम्पाल पुगेका थिए । त्यहाँ पुगेपछि उनीहरुलाई अमेरिका जाने सपना बोकेर गएका अन्य नेपालीहरुसँग भेट गराईएको थियो । बिनाभिसाको पार्सपोट लिएर त्यहाँ पुगेका उनीहरुले अब के गर्ने भन्दै अन्यौलता प्रकट गरेका छन् । उनीहरुले आवश्यक सहयोगका लागि सम्बन्धित निकायसँग आग्रह समेत गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । सार्वजनिक यातायातमा सिट क्षमताभन्दा बढी यात्रु राख्न नपाइने भएको छ । सोमबार बिहान बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले नयाँ भेरियन्ट

कोरोना भाइरसको सङ्क्रमणबाट बच्न अनलाइन कक्षा चलाउन सूचना प्रविधि क्षेत्रको पूर्वाधार विकास गरिनुपर्नेमा जोड दिइएको छ । सुशील कोइराला मेमोरियल

काठमाडौं । कुम्भमेलामा भाग लिएर पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र वीर विक्रम शाह स्वदेश फर्किएका छन् । १० दिन लामो भारत भ्रमण सकेर

धनकुटा । धनकुटाको महालक्ष्मी नगरपालिकामा करेन्ट लागेर एक जनाको मृत्यु भएको छ । मोवाइल चार्ज गर्ने क्रममा विद्युत लाइनमा हाइभोल्टेज