प्रहरीले महिला र पुरुषलाई नाङ्गै घुमाएपछि…

२४ श्रावण २०६९, बुधबार १७:२५ मा प्रकाशित

सिन्ध, २४ साउन । पाकिस्तानको सिन्ध राज्यस्थित गम्बट सहरमा एकजना महिला र पुरुषलाई प्रहरीले निर्वस्त्र सडकमा घुमाएको सन्दर्भ चर्कंदै गएको छ । यो समाचार अन्तर्राष्ट्रिय मिडियामा निकै चर्चामा आएपछि जिम्मेवार प्रशासनिक पदाधिकारी र सम्बन्धित प्रहरी चौकीका प्रमुखका साथै घटनासँग सम्बन्धित दुईजना असईलाई निलम्बित गरिएको छ ।
त्यस क्षेत्रका प्रहरी प्रमुख इरफान बलुचले उक्त मामिलाबारे गम्भीर छानबिन भइरहेको बताएका छन् । उनले भने, ‘थप प्रमाण प्राप्त हुनसके ती सबै निलम्बित अधिकारीविरुद्ध मुद्दा चलाइनेछ । अझ, प्रहरी आपैँmले त्यसरी महिला र पुरुषलाई नांगो पारेर सहरमा घुमाएकै हो भन्ने प्रमाणित भए निकै कठोर कारबाही चलाउन सकिने सम्भावना छ ।’
त्यस क्षेत्रका प्रहरी प्रमुखको दाबी के छ भने जुन ठाउँमा प्रहरीले छापा मारेको थियो त्यो ठाउँ ‘अश्लीलताको अखडा’ थियो र स्थानीय मानिसले त्यसविरुद्ध प्रहरीमा गुनासोसहित उजुरी गरेका थिए । बिबिसीको एक समाचारअनुसार प्रहरीको मुचुल्कामा घटनास्थलमा कोही पनि थिएन, त्यसकारण प्रहरी आफैं आवेदक र आफैं साक्षी बन्नुपरेको हो । तर, घटनाका पीडित पुरुष मुमताज मिर महरको आरोप के छ भने प्रहरीले उनलाई केवल ‘मासिक असुली रकम नटक्रयाएको हुनाले मात्रै यो सबै कारबाही गरेको हो । तर, प्रहरीले उनको आरोप अस्वीकार गरेको छ । (एजेन्सी)

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

साउदी अरबले तीन उच्च सैनिकलाई ‘देशद्रोह’ गरेको आरोपमा मृत्युदण्ड दिएको यहाँको रक्षा मन्त्रालयले बताएको छ । मन्त्रालयले राज्य सञ्चालित समाचार

म्यानमारमा सैनिक कु विरुद्धमा जारी प्रदर्शनका क्रममा थप ८० जनाको मृत्यु भएको छ । म्यानमारको बागो शहरमा भएको प्रदर्शनमा सो

काठमाडौँ। प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले बेलायती राजकुमार फिलिपको निधनप्रति दुःख व्यक्त गरेका छन् । प्रधानमन्त्री ओलीले सामाजिक सञ्जाल ट्वीटरमार्फत राजकुमार

प्राथमिकता समूहमा नभएको भए पनि जनवरीमा कोरोनाभाइरस खोप लगाएको पुष्टि भएपछि जर्मनीका एक मेयरलाई उहाँको आफ्नै नगर काउन्सिलले निलम्बन गगरेको