सिन्हा आगमनको रहश्य बुझ्न नसकेर छटपटिए भट्टराई

२४ श्रावण २०६९, बुधबार ०७:५४ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २४ साउन । गत साताको सोमबार नेपाल भ्रमणमा आएका भारतीय नेता यसवन्त सिन्हा स्वदेश फर्किसकेका छन्, तर उनको भ्रमणको रहस्य बुझ्न नसकेर प्रधानमन्त्री डा. बाबुराम भट्टराईमा उत्पन्न भएको छटपटी अझै कायम छ । भारतीय जनता पार्टीका वरिष्ठ नेता एवम् पूर्वमन्त्री सिन्हा राष्ट्रपति डा. रामवरण यादवको आमन्त्रणमा नेपाल आएका थिए । सिन्हाले स्वयम् प्रधानमन्त्री भट्टराई, माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डसहित विभिन्न राजनीतिक दलका नेताहरूसंग भेटवार्ता गरेका थिए । सिन्हासंगको भेटमा प्रधानमन्त्री भट्टराईले आफ्नो असन्तुष्टि जाहेर गर्न नसके पनि सिन्हा स्वदेश फर्किएपछि भने उनले राष्ट्रपतिमाथि आक्रोश पोखे । राष्ट्रपतिले कुनै विदेशी नेतालाई आफूखुसी बोलाएर भेटवार्ता गर्न नपाउने प्रधानमन्त्रीको ठम्याइ छ र आफूसंग सल्लाह नगरी सिन्हालाई बोलाइनु आपत्तिजनक भएको उनको भनाइ छ । साउन १५ गते नेपाल आएका सिन्हालाई राष्ट्रपति डा. रामवरण यादवले शीतलनिवासमा रात्रिभोज दिएका थिए । रात्रिभोजमा काङ्गे्रस नेताहरू विमलेन्द्र निधि, डा. शशाङ्क कोइराला, चक्र बास्तोला, प्रदीप गिरी र सुजाता कोइरालालाई पनि सहभागी गराइएको थियो । दिवंगत भारतीय नेता चन्द्रशेखरसंग विगतमा निकट सम्बन्ध रहेको मानिएका पांच नेताहरूलाई रात्रिभोजमा सामेल हुन विशेष निमन्त्रणा प्राप्त भएको बुझिएको छ ।
रात्रिभोजका अवसरमा वर्तमान सरकार र यसका प्रधानमन्त्री डा. बाबुराम भट्टराईको कार्य–व्यवहारबारे व्यापक चर्चा भएको थियो । सहभागी नेताहरूले भट्टराईको कार्यकाल छोट्याउन सबैतिरबाट सहयोग हुनुपर्ने धारणा प्रकट गरेका थिए । सो रात्रिभोजमा भएका कुराकानीबारे सुरक्षाकर्मीहरूबाट केही जानकारी मिलेपछि प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराई राष्ट्रपति डा. रामवरण यादवसंग रिसाएको बुझिएको छ । कामचलाउ प्रधानमन्त्री राष्ट्रपतिसंग रिसाउंदा आफैंलाई बढी क्षति पुग्न सक्ने भएकोले हुनसक्छ– सामान्य असन्तुष्टि प्रकट गरेर प्रधानमन्त्री भट्टराई चुपचाप बसेका छन् । तर, यसवन्तको भ्रमण के कारणले भएको हुनसक्छ भन्ने कुराको जानकारी पाउन नसक्नाले भट्टराई अझै पनि छटपटिएको बताइन्छ । उनले आफूलाई विस्थापित गर्ने षडयन्त्रअन्तर्गत पो सिन्हाको भ्रमण भएको हो कि भन्ने ठानेका छन् ।

 

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार