भारतीय नक्कली नोटको कारोवारी पाकिस्तानी पक्राउ

२३ श्रावण २०६९, मंगलवार १७:५८ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २३ साउन । काठमाडौं महानगरपालिका–२२ जुद्ध सालिकस्थित होटल क्लासिकबाट २९ लाख ५० हजार नक्कली भारतीय नोटसहित तीनजना पक्राउ परेका छन् । पक्राउ पर्नेमा बारा जिल्ला परशुरामपुर गाविस–८ का ४८ वर्षीय रहमत वसिर धोबी, पाकिस्तान कराँची घर हुने ए–वाई ५१९९३५२ नम्बरको राहदानीवाहक ४० वर्षीय सोयल मोहमद स्मायल र कराँचीकै जी–डी ४१२८५०१ नम्बरको राहदानीवाहक ४७ वर्षीय मोहमद नाई मुल्लाह रहेका छन् । उनीहरुलाई प्रहरी प्रधान कार्यालय प्रतिआतङ्कवाद निर्देशनालय र महानगरीय प्रहरी प्रभाग जनसेवाबाट खटिएको संयुक्त प्रहरी टोलीले सोमबार सांझ पक्राउ गरेको हो ।
उपत्यकाभित्र केही व्यक्तिको समूहले अवैध रुपमा भारतीय नक्कली नोटको कारोबार, प्रयोग र ओसारपसार गर्ने गरेको सूचना प्रहरीलाई प्राप्त भएको थियो । उक्त सूचनाका आधारमा खटिएको संयुक्त प्रहरी टोलीले अभियुक्तहरुको पहिचान गरी नियन्त्रणमा लिएर चेकजाँच गर्दा झोलामा लुकाइछिपाई राखेको अवस्थामा १ हजार र ५ सय दरका नक्कली नोट रहमत वसिर धोबीबाट ८ लाख ५० हजार, सोयल महमद स्माइलबाट १० लाख ५० हजार र मोहमद नाई मुल्लाहबाट १० लाख ५० हजार गरी जम्मा २९ लाख ५० हजार बरामद भएको प्रहरीले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । भारतले नेपाललाई १.७ लाख टन युरिया र डायमोनियम फोस्फेट (डीएपी) मल सहयोग गर्ने भएको छ । टाइम्स अफ

यातायात व्यवस्था विभागले जेठ ४ गतेबाट लागू हुने गरी सार्वजनिक यातायातको भाडा वृद्धि गरेको छ। विभागले मङ्गलबार सूचना जारी गर्दै

नेपालमा ४७ लाख मानिसमा उच्च रक्तचापको समस्या रहेको अनुमान छ । विश्व उच्च रक्तचाप दिवसका अवसरमा स्वास्थ्य सेवा विभागले यहाँ

बलेवा । बागलुङको बडिगाड गाउँपालिका–१ का ५३० घरमा एउटै आयोजनाको भर परेर पानी खानुपर्छ । त्यो पनि १२ किमी परको