काङ्ग्रेसबाट निर्वाचित वडाध्यक्ष भन्छन्, प्रधानमन्त्री रोजगार कार्यक्रममा देशकै नमूना काम गर्दैछु’

१८ असार २०७६, बुधबार १९:०२ मा प्रकाशित

निरोज कुमा। थापा, काठमाडौँ, १८ असार । प्रधानमन्त्री रोजगार कार्यक्रमको चौतर्फी आलोचना भईरहेको छ । कही कतै काम नभएको, भएका ठाउँमा पनि गाईँ चराउने र झार उखेल्ने मात्रै भएको भन्दै विरोध भईरहेको छ । तर केही यस्ता ठाउँ पनि छन् जहाँ उल्लेख्य काम भएका छन । काम गर्न बजेट अपुग भएपछि स्थानीले खुशीले श्रमदान समेत गरेर आफ्नो गाउँ बनाउन थालेका छन् ।

यसको ज्वलन्त उदाहरण हो सिन्धुलीको कमलामाई नगरपालिका वडा नम्बर ४ को आहाले गाउँ । उक्त गाउँमा २४ घर दलित बस्ती छन । वडामा प्रधानमन्त्री रोजगार कार्यक्रमका लागि गएको बजेटले दलित बस्तीलाई दक्षित गरि सुन्दर सिढीँसहितको बाटो बनाईएको छ ।

नगरपालिकामा प्रधानमन्त्री रोजगार कार्यक्रमका लागि ७६ लाख बजेट पुगेको थियो । नगरप्रमुख खड्ग वहादुर खत्रीका अनुसार नगरभित्रका १४ वटै वडाका लागि ५÷५ लाख रुपैयाँ विनियोजन गरिएको छ । सबै वडामा अहिले काम भईरहेको छ ।

मेयरले यसो भनिरहँदा वडा नम्बर ४ ले भने सामाजिक सञ्जालमा स्याबासी पाईरहेको छ । काम गर्ने जनप्रतिनिधि भएपछि काम हुन्छ र ठेकेदारलाई दिनुभन्दा वडाध्यक्ष मार्फत नै काम गर्दा राम्रो हुने भन्दै प्रशंसा पनि भईरहेको छ ।

वडा नम्बर ४ का वडाध्यक्ष महेन्द्र प्रसाद ढकाल नृपाली काङ्ग्रेसबाट निर्वाचित वडाध्यक्ष हुन् । उनका अनुसार ५ लाख बजेटले काम पूरा नहुने भएपछि स्थानीले खुशी भएर ३० प्रतिशत श्रमदान समेत गरेका छन् । आगामी असार २५ भित्रमा सिढीँको छेउमा फलामको बार लगाउने र ह्वाइट सिमेन्टले पोतेर चिटिक्कको बनाउने योजना रहेको वडाध्यक्षले सुनाए । सिन्धुली जिल्लाको मात्रै नभएर प्रधानमन्त्री रोजगार कार्यक्रम सञ्चालन भएका देशैभरका स्थानीय तहमध्ये नमूना बनाउने उनको धोको छ ।

आहाले खोलाबाट १५२ मिटर उचाईसम्म दलित बस्ती जाने गोरेटो बाटोमा अब सिँढी बनेको छ । यसले दैनिक आवतजावतमा सहज हुने विश्वास पनि लिईएको छ । दैनिक ४२ जना स्थानीयले काम गरेर यो सिढीँ तयारको अन्तिम चरणमा छ । एक जना मिस्त्रीले दैनिक ११ सय र लेवरले ८०० पाउँछन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । जनता समाजवादी पार्टी(जसपा)का अध्यक्ष महन्थ ठाकुरले केन्द्रीय कार्यकारिणी समितिको बैठकबारे थाहा नभएको बताएका छन् । ठाकुर-महतो पक्षले वरिष्ठ

काठमाडौं । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा)ले पार्टीको केन्द्रीय महाधिवेशन स्थगन गरेको छ । यही जेठ २२ देखि २५ गतेसम्म काठमाडौंँमा

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एमाले) अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली २ जेठ २०७५ मा फर्किन सहमत भएका छन्

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले मन्त्रिपरिषद् गठन गरेका छन् । उनले यसअघि आफ्नो क्याबिनेटमा रहेका सबै मन्त्रीहरुलाई दोहोर्‍याएका छन्