एलपी ग्यास बिक्री ठप्प पार्ने उद्घोष

२२ श्रावण २०६९, सोमबार १४:५४ मा प्रकाशित


काठमाडौं, २२ साउन । एलपी ग्यासमा आफूहरुले पाउने कमिसनमा बृद्धि लगायतका १६ बुँदे माग अगाडि सार्दै ग्यासमा उद्योगीले आगामी ३१ गतेदेखि खाना पकाउने एलपी ग्यासको विक्रीवितरण ठप्प पार्नेसहितका आन्दोलनका कार्यक्रम घोषणा गरेका छन् । आन्दोलनको कार्यक्रम सार्वजनिक गर्न आज आयोजित कार्यक्रममा एलपी ग्यास उद्योग संघका उपाध्यक्ष शिवप्रसाद घिमिरले आफूहरुको आवाजलाई आयल निगम र सरकारले बेवास्ता गरेकोले आन्दोलनमा जान बाध्य भएको बताए ।
संघले भोली साउन २३ मंगलबारदेखि पिडिओ खरिद नगर्ने, २४ गतेदेखि भारतबाट ग्यास लोड नगर्ने, २५ गतेदेखि भन्सारबाट ग्यास नछुटाउने र ३१ गतेदेखि माग पूरा नभएसम्म बिक्रीवितरण ठप्प पार्ने गरी आन्दोलन गर्ने निर्णय गरेको छ । माग पूरा गराउन संघले सम्बन्धीत निकायसंग छलफल गर्न शिवप्रसाद घिमिरेको संयोजकत्वमा कुशप्रसाद मल्ली, विजयहरि शर्मा, सावरमल अग्रवाल, डा. मणिकरत्न तुलाधर, राजेन्द्र डल्लाकोटी र धर्मराज बर्तौला सदस्य रहेको सात सदस्यीय वार्ता टोली गठन गरेको छ ।
उद्योगी, डिलर कमिसन, ढुवानी, ओभरहेड खर्च तत्काल बृद्धि गर्नुपर्ने, उपभोक्ता र ब्यवसायीका लागी भनि सरकारले ब्यवस्था गरेको दुई किसिमका सिलिण्डर प्रचलनमा ल्याउने निर्णय अब्यवहारिक भएकोले तत्काल खारेज गर्नुपर्ने, नयां ग्यास उद्योग स्थापना गर्दा संंघको स्विकृति लिनुपर्ने, संघको सिफारिसमा ग्यासको कोटा निर्धारण गर्नुपर्ने र सरकारी निकायसहितका विभिन्न क्षेत्रलाई ग्यास उद्योग स्थापना गर्ने योजना तत्काल खारेज गर्नुपर्ने लगायतका १६ बुंदे माग संघले अगाडि सारेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेर बहादुर देउवाले अहिले प्रजातन्त्रमाथि खतरा उत्पन्न भएकाले ओलीलाई प्रधानमन्त्रीबाट हटाउनुपर्ने बताएका छन् । नेपाल

काठमाडौँ । नेकपा एमालेको महाधिवेशन आयोजक कमिटीको बैठकले कर्णाली प्रदेशमा फ्लोर क्रस गराउन भूमिका खेलेको आरोप लगाएर २० जना नेतालाई

काठमाडौं । प्रहरीले ७ जना नक्कली डाक्टरलाई पक्राउ गरेको छ । नक्कली प्रमाणपत्र पेश गरेर काम गरिरहेका ७ जना ‘नक्कली

काठमाडौँ । सरकारले सार्जवनिक स्थानमा ५ जनाभन्दा बढी भेला हुन रोक लगाएको छ । सोमबार बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले जारी गरेको