अर्थमन्त्री डेनमार्क प्रस्थान

१ चैत्र २०६८, बुधबार ०९:२५ मा प्रकाशित


काठमाडौं, १चैत । अर्थमन्त्री वर्षमान पुन डेनमार्क र फिनल्याण्डको भ्रमणका लागि बुधवार त्यसतर्फ प्रस्थान गर्नुभएको छ । उहाँ थाई एयरको विमानबाट आज अपरान्ह १ः५० बजे त्रिभुवन अन्तर्राष्टिय विमान स्थलबाट त्यसतर्फ प्रस्थान गर्नुभएको हो ।
डेनिस अन्तर्राष्ट्रिय विकास सहयोग संस्था (डानिडा)ले आफ्नो स्थापनाको पचासौं वर्षको अवसरमा कोपन हेगनमा आयोजना गरेको ‘परिपर्तित विश्वमा विकासनीति’ विषयक मन्त्रीस्तरीय सम्मेलनलाई सम्बोधन गर्न अर्थमन्त्री डेनमार्क जानु भएको हो । डेनमार्कका अन्तर्राष्ट्रिय विकासमन्त्रीको निमन्त्रणामा उहाँ डेनमार्क जान लाग्नुभएको हो । कोपन हेगनमा उक्त सम्मेलन चैत २ र ३ गते सञ्चालन हुने छ । सम्मेलनमा उहाँले नेपालकोतर्फबाट विकास नीतिका बारेमा धारणा राख्नुहुने छ । डानिडा डेनमार्कको सरकारी सहयोग निकाय हो । सम्मेलनपछि अर्थमन्त्री पुनले डेनमार्कका उच्च सरकारी अधिकारीहरुसँग छलफल गर्नुहुने छ । उहाँले छलफलमा नेपालमा लगानी गर्न र सहयोग गर्न आग्रह गर्नुहुने छ ।
डेनमार्कको भ्रमणपछि अर्थमन्त्री पुनले फिनल्याण्डको भ्रमण गर्नुहुने छ । फिनल्याडका अन्तर्राष्ट्रिय विकासमन्त्रीको निमन्त्रणामा हुने भ्रमणको क्रममा द्विपक्षीय आर्थिक सहायताको बारेमा वार्ता हुने छ । त्यहाँ रहँदा उहाँले उच्च सरकारी अधिकारी तथा निजी क्षेत्रसँग पनि नेपालमा लगानी सम्बन्धमा छलफल गर्नुहुने छ । भ्रमण दलमा अर्थमन्त्रालयका सहसचिव लालशंकर घिमीरे र आर्थिक सल्लाहाकार श्रीराम पौडेल सहभागी हुनुहुने छ ।
दुई दुई देशको औपचारिक भ्रमण सकेर उहाँ चैत ८ गते मध्यान्ह १२ बजे नेपाल फर्कनुहुने छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपाली काँग्रेस केन्द्रीय तरुण विभागको डेनमार्क शाखा प्रमुखमा काभ्रेका प्रदिप तिवारी मनोनयन हुनु भएको छ । आठ वर्षदेखि

अमेरिकाको टेक्सास राज्यस्थित युलेस सिटी काउन्सिल मेम्बरमा नेपाली मूलका टीका पौडेल विजयी हुनुभएको छ । स्थानीय समयानुसार शनिबार राति सम्पन्न

भाषा मानव जातिले मौखिक, लिखित वा सांकेतिक माध्यममा प्रयोग गर्ने संचार माध्यम हो। संसारका कतिवटा भाषाहरू छन् भनेर एकिन का

बाबा राजेश्वरी थापा, अस्ट्रिया:  बेलायतमा बिहीवार ६ मे २०२१ मा  सम्पन्न स्थानीय निर्वाचनमा हन्सलोस्थित काउन्सिलमा बिष्णु बहादुर गुरुङ्ग मेयर, र