राष्ट्र बैंकले विकास बैंकलाई भन्यो,‘अवस्था नसुधारे फाइनान्समा झर्न सक्छौ’

१२ असार २०७६, बिहीबार १७:०१ मा प्रकाशित

निरोज कुमार थापा, काठमाडौँ, १२ असार । नेपाल राष्ट्र बैंकले विकास बैंकहरुलाई असार मसान्त भित्र स्प्रेड रेट कायम गर्न नसके ५ लाखसम्म जरिवाना तिराउने चेतावनी दिएको छ । विकास बैंकका सीइओ र अध्यक्षलाई बोलाएरै राष्ट्र बैंकको निर्देशन नमान्ने बैंकहरुमाथि कडा रुपले प्रस्तुत हुने चेतावनी दिएको हो ।

राष्ट्र बैंकले टेक्नोलोजिको प्रयोग नगर्ने, एनएफआरएस लागु गर्न नसक्ने, विभिन्न बहानामा राष्ट्र बैंकका निर्देशन नमान्ने तथा कमजोर अवस्था भएका बैंकहरुको निगरानी गरिरहेको भन्दै मौद्रिक नीति अगावै त्यस्ता बैंकहरुले उपयुक्त पाटनर्र खोजेर गाभीने तयारी गर्न निर्देशन दिएको छ ।

विकास बैंकहरुको तर्फबाट महालक्ष्मी विकास बैंकका सिइओ कृष्णराज लामिछानेले विकास बैंकको अस्तित्वका सम्बन्धमा प्रश्न गरेका थिए । जवाफमा राष्ट्र बैंकले संस्थागत सुशासनको पालना गर्ने र राम्रो अवस्थाका विकास बैंकलाई समस्या नहुने भनै कमजोर विकास बैंकहरु फाइनान्स कम्पनीमा झर्न सक्ने चेतावनी दिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । सुनचाँदी बजारमा आज छापावाल सुनको मूल्य प्रतितोला दुई सय ले बढेर रु ९७ हजार एक सय तोकिएको छ

काठमाडौँ । सुनचाँदी बजारमा आज छापावाल सुनको मूल्य प्रतितोला रु ९५ हजार ६०० तोकिएको छ । अघिल्लो दिन प्रतितोला रु

पर्सा । पालको मुख्य प्रवेशद्वार र देशकै प्रमुख व्यपारिक नाका वीरगञ्जलाई प्रयोग गरी भारत तथा तेस्रो मुलुकतर्फ हुने नेपाली वस्तुको

धितोपत्र बजारमा शेयर कारोबार मापक नेप्से परिसूचक आज पनि दोहोरो अङ्कले ओरालो लागेको छ । नेपाल स्टक एक्सचेञ्जका अनुसार नेप्से