प्रहरीलाई घुस नबुझाएपछि…

२१ श्रावण २०६९, आईतवार १९:४४ मा प्रकाशित

नेपालगञ्ज, साउन २१ । दुई जना पुरुषले तीन जना महिलालाई नगर बसबाट थुतेर तल झारे । वीरेन्द्र चोक नजिकै प्रहरी विट छ । त्यहीं सबैका अगाडि लछारपछार र कुटपिट गरे । हेर्नेहरूको घुइँचो लाग्यो । किन हातपात भइरहेको छ ? धेरैको जिज्ञासा थियो । निकै व्यस्त सार्वजनिक चोकमा कुटाई खाँदै गरेका महिलाहरू चिच्चाउँदै थिए । ‘घूस माग्ने नदिएपछि उल्टो कुट्ने ?,’ ती महिलाहरू भन्दै थिए ।

तुरुन्तै हातपातको रहस्य खुल्यो । उनीहरूमध्ये एकजना सशस्त्र प्रहरी बल, सीमा सुरक्षा कार्यालयका निमित्त प्रमुख डीएसपी प्रेमप्रसाद पाण्डे र अर्का त्यहीका घुमुवा प्रहरी र कुटाई खानेहरू भन्सार छलेर सामान ओसारपसार गर्नेहरू थिए । ती महिलाहरू सीमापारी रुपैडिहाबाट बजारका ठूला व्यापारीले भने अनुरूप वस्तु ‘क्यारिङ’ गर्दै आएका रहेछन् । आइतबार बिहान १० बजे भन्सार छलेर वस्तु क्यारिङ गर्ने महिला र प्रहरीको निकै बेर लडाइ चल्यो । सशस्त्रका घुमुवालाई नेपाल प्रहरीको बिटभित्र राखेर जोगाइयो । प्रहरीको कुटाइ खाँदै र प्रतिकार गर्दै आएका अस्मिता घर्ती, ललिता चौधरी र बिना खड्कालाई नियन्त्रणमा लिन नगर प्रहरीबाट प्रहरी निरीक्षक ऐनबहादुर मल्लको नेतृत्वमा थप मद्दत आइपुग्यो ।

प्रहरीले घूस मागेको आरोप लागेका सशस्त्र प्रहरी बलका दुई जना र तस्करी गर्दै आएका तीन महिलाको झडप नियन्त्रणमा लियो । ‘सधैं घूस माग्छन् । आज पनि नदिएपछि यस्तो गरे,’ भ्यानमा हालेर जिल्ला प्रहरी पठाउँदै गर्दा ती महिलाले भने ।

सशस्त्र प्रहरी नायव उपरीक्षक पाण्डेले आफूले घूस नमागेको बताए । ‘दुई सय पिस सुट बसको सिटमुनी लुकाएर लाँदैछन् भन्ने खबर पाएपछि मोटरसाइकलमा पिछा गरेर समात्यौं,’ प्रहरी उपरीक्षक पाण्डेले भने, ‘हामी दुई, उनीहरू तीन जना भएकाले सामान नियन्त्रणमा लिन सकेनौं ।’ ती प्रहरी अधिकृत पाण्डेले सीमापारीबाट धेरै महिलाले सामान क्यारिङ गर्दै आएको बताए । यस्ता महिलासँग प्रहरीको झडप भएको यो पहिलो घटना हो ।

जिल्ला प्रहरी कार्यालयका प्रहरी उपरीक्षक उदय तामाङले ती महिलाले ‘क्यारिङ’ गर्दै आएको स्वीकारे पनि मुद्दा चलाउन मिल्ने कुनै आधार नभएकाले छाडिदिने बताए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । भारत भ्रमणमा रहेका पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र शाहले नयाँ वर्ष २०७८ को शुभकामना सन्देश दिएका छन् । शुभकामना सन्देशमा पूर्व

काठमाडौँ । राष्ट्र बैङ्ककी निर्देशक सुष्मा रेग्मी रिजाललाई कारागार पठाइएको छ । ज्येष्ठ नागरिक सम्बन्धी कसुर मुद्दामा काठमाडौँ जिल्ला अदालतको

काठमाडौ । कुम्भ मेलामा सहभागी हुन भारतको हरिद्वार पुगेका पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र शाह शाही स्नानको रथयात्रामा सहभागी भएका छन् । भारतको

भक्तपुर । मध्यपुरथिमि नगरपालिका बोडेमा हरेक नयाँ वर्षको वैशाख २ गते मनाइने प्रसिद्ध ‘जिब्रो छेड्ने जात्रा’ मा यस वर्ष आठाँै