परामर्श प्रभावकारी नभएको संकेत

२१ श्रावण २०६९, आईतवार ११:४६ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २१ साउन । राजनीतिक संकट निकासका लागि राष्ट्रपति डा. रामवरण यादवले विघटित संविधानसभाका २७ दलसँग शीतल निवासमा छलफल गर्नुभएको छ । संविधानसभा विघटन भएको दुई महिनामा पनि निकास ननिस्केपछि राष्ट्रपतिले दिवाभोजसहित नेताहरुलाई शितल निवास बोलाउनुभएको हो । राष्ट्रपतिले मुलुकप्रतिको दायित्वबोध गर्दै निकास निकाल्न आग्रह गरे पनि पूर्वानुमान अनुसार नेताहरुले आआफ्नो अडान नछाडेका बुझिएको छ। यसपटकको भेट पनि राष्ट्रपतिले सहमतिका लागि आग्रह गर्ने र नेताहरुले दलगत धारणा राख्नेमै सीमित रहेको शितल निवास सुत्रले जनायो ।

कतिपय नेताहरु आफ्नो भनाइ राखेर बिचैमा निस्किए । शीतल निवासमा छलफल चलिरहँदा प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराई आधा घण्टा निस्किएर फर्के भने कांग्रेस नेता शेरबहादुर देउवा, उपप्रधान एवं गृहमन्त्री विजयकुमार गच्छदार, कांग्रेस केन्द्रीय सदस्य रामशरण महत पनि बिचैमा बाहिरिएका थिए । बाहिर निस्केर उपप्रधानमन्त्री विजयकुमार गच्छदारले राष्ट्रपतिसंग आफूले नयाँ जनादेशको विकल्प नभएको धारणा राखेको बताए । ‘लोकतान्त्रिक मुलुकमा हरेक पाँच वर्षमा चुनाव हुन्छ, संविधानसभा चुनाव भएको पनि पाँच वर्ष भयो, मंसिर ७ मा चुनाव नहुने भएपछि कानुनी र संवैधानिक निकास खोजी राष्ट्रिय सहमतिको सरकार बनाउनुपर्छ’ गच्छदारले भने ।
यसैगरी कांग्रेस नेता रामशरण महतले ‘एमाले र कांग्रेसले सरकारले मार्गप्रसस्त गरेपछि सहमतिको प्रक्रिया सुरु हुन्छ भनिरहेका छन् तर माओवादी संविधानसभा विवादित विषयमा सँगसँगै सरकारमा सहमति जुटाऔं भनिरहेको छ, अविश्वास यहिँ छ’ भन्ने कुरा राख्दा राष्ट्रपतिले संविधानसभा विघटन भएको दुई महिना बितिसक्यो, निर्वाचनको तयारी हुन सकेन, आर्थिक प्रशासनिक समस्या बढेका छन्, संवैधानिक रिक्तता हुने अवस्थामा चाँडै सहमतिमा पुग्नुपर्छ भन्ने धारणा अघिसारेको बताए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

नेपालगन्ज । बाँकेको भेरी अस्पतालमा १९० नमुना परीक्षण गर्दा ५५.७८ प्रतिशतमा कोरोना पोजेटिभ देखिएको छ । पछिल्लो २४ घण्टामा १९०

बैतडी । हतौडा प्रहारबाट बैतडीमा आज एक बालकको हत्या भएको छ । दशरथचन्द नगरपालिका–१ झोकालीका १५ वर्षीय महेश भुलको हत्या

काठमाडौ । सरकारले शहरी क्षेत्रका विद्यालयहरु आगामी वैशाख मसान्तसम्म बन्द गर्न सिफारिस गरेको छ । कोभिड – १९ व्यवस्थापन केन्द्र

काठमाडौँ। प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को समस्या समाधानका लागि सबै दलसँग सहयोगको आग्रह गरेका छन् । प्रधानमन्त्री