राष्ट्रपति ‘परामर्श’मा

२१ श्रावण २०६९, आईतवार ०६:३८ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २१ साउन । मुलुकको राजनीतिक सङ्कट अन्त्यको पहलका लागि राष्ट्रपति डा. रामवरण यादवले विघटित संविधानसभाका सबै दलका शीर्षस्थ नेतासंग आज परामर्श गर्दै हुनुहुन्छ । संविधानसभा विघटन भएको दुई महिना बितिसक्दा पनि दलहरुबीच सहमति कायम हुन नसकेपछि तत्काल राजनीतिक निकासका निम्ति आग्रह गर्न राष्ट्रपतिले सामुहिक छलफल गर्न लाग्नुभएको हो । अहिले बिहान ८ बजे हुने छलफल तथा परामर्शका लागि नेपाली कांग्रेस, नेकपा एमाले, एकीकृत माओवादी तथा मधेसी मोर्चामा आवद्ध दलहरुलाई बोलाइएको छ । दलहरु सहमतिका लागि बैठकसमेत बस्न नसकिरहेका बेला राष्ट्रपतिले मुलुकको अवस्था जटिल बन्दै गएकोले ध्यानाकर्षण गराउन छलफल थाल्नुभएको हो । यसअघि छुट्टाछुट्टै भेटघाटका लागि शितल निवास पुगेका मोहन वैद्य नेतृत्वको नेकपा माओवादी र शरतसिंह भण्डारीको राष्ट्रिय मधेस समाजवादी पार्टीलाई भने आजको छलफलमा नबोलाइएको बुझिएको छ ।
यसैबीच, राष्ट्रपतिबाट राजनीतिक गत्यारोध अन्त्यका लागि केही प्रयास नगरी असंवैधानिक प्रधानमन्त्रीलाई टेवा पुर्याउने काम मात्र गर्नुभएको भनी चौतर्फी आलोचना हुन थालेका कारण छलफलको प्रयास गरिएको कतिपयले दाबी गरेका छन् । यसरी गरिएको छलफलबाट समाधानको खासै उपाय ननिस्किने उनीहरुको कथन छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रहरीले ७ जना नक्कली डाक्टरलाई पक्राउ गरेको छ । नक्कली प्रमाणपत्र पेश गरेर काम गरिरहेका ७ जना ‘नक्कली

काठमाडौँ । सरकारले सार्जवनिक स्थानमा ५ जनाभन्दा बढी भेला हुन रोक लगाएको छ । सोमबार बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले जारी गरेको

काठमाडौ । लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलविरूद्ध अविश्वास प्रस्ताव दर्ता गरिएको छ। नेपाली काँग्रेस, माओवादी केन्द्र र जसपाका सांसदहरुले मुख्यमन्त्री

कैलाली । भारतको उत्तर प्रदेशसँग सीमा जोडिएको कैलालीको गौरीफन्टा सीमा नाकामा भोलिसम्मका लागि आवागमन बन्द गरिएको छ । उत्तर प्रदेशका