गसठी विधेयकप्रति आपत्ति जनाउँदै काङ्ग्रेसद्वारा संसद अवरोध

२७ जेष्ठ २०७६, सोमबार १२:३९ मा प्रकाशित

काठमाडौँ, २७ जेठ । प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेपाली कांग्रेसका अवरोधका कारण प्रतिनिधि सभा बैठक स्थगित भएको छ । गुठी विधेयकविरुद्ध आन्दोलित गुठियारहरुमाथि सरकारले दमन गरेको भन्दै काङ्ग्रेसले विरोध जनाएको हो ।

कांग्रेस प्रमुख सचेतक बालकृष्ण खाँणले गुठियारमाथिको दमन र गुठी विधेयकप्रति आपत्ति जनाएका थिए । त्यसलगत्तै सभामुखले नेकपाकी सांसद भुसाललाई बोल्न समय दिए पनि कांग्रेस सांसदहरु उभिएर विरोध गरे । सभामुखले सोही विषयमा भुसालले बोल्न चाहेकाले सुन्न आग्रह गर्दा पनि कांग्रेस सांसदले विरोध जनाएर होहल्ला गरे । तरपनि भुसालले आफ्नो भनाइ राखिन् । उनले गुठी बिधेयक संस्कृति समाप्त पार्ने ढंगले आएको भन्दै विधेयक र गुठियारमाथिको दमनको विरोध गरिन् ।

सांसदको माग अनुसार भूमिसुधारमन्त्री पद्मा अर्यालले गुठि विधेयको पक्षमा बोलेपछि कांग्रेसले फेरि विरोध जनायो । आइतबार भएको विरोधको क्रममा भएको धरपकड, पक्राउ तथा प्रहरी दमन बारे गृमहन्त्रीको जवाफ माग गरेका थिए । गृहमन्त्री उपस्थित नभएको भन्दै सभामुख कृष्णबहादुर महराले बस्न र सदन चल्न दिन अनुरोध गरे । उनले सदन चल्न दिए गृहमन्त्रीलाई उपस्थित गराएर जवाफ दिन लगाउने आश्वासन दिएपनि कांग्रेस सांसदले अवरोध कायम राखेपछि संसद १५ मिनेटको लागि स्थगित भएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । जनता समाजवादी पार्टी(जसपा)का अध्यक्ष महन्थ ठाकुरले केन्द्रीय कार्यकारिणी समितिको बैठकबारे थाहा नभएको बताएका छन् । ठाकुर-महतो पक्षले वरिष्ठ

काठमाडौं । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा)ले पार्टीको केन्द्रीय महाधिवेशन स्थगन गरेको छ । यही जेठ २२ देखि २५ गतेसम्म काठमाडौंँमा

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एमाले) अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली २ जेठ २०७५ मा फर्किन सहमत भएका छन्

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले मन्त्रिपरिषद् गठन गरेका छन् । उनले यसअघि आफ्नो क्याबिनेटमा रहेका सबै मन्त्रीहरुलाई दोहोर्‍याएका छन्