नेवि संघमा विवाद बल्झियो

२० श्रावण २०६९, शनिबार १७:०७ मा प्रकाशित


काठमाडौं, २० साउन । महाधिवेशन घोषणासंगै कांग्रेस भातृसंगठन नेवि संघको विवाद फेरि बल्झिएको छ । संस्थापन पक्षले एकलौटी निर्णय गर्दै महाधिवेशनको तिथि घोषणा गरेको भन्दै असन्तुष्ट पक्षलेसमेत राजधानीमा आज पत्रकार सम्मेलन गरी आगामी पुसमा वीरगञ्जमा छुट्टै महाधिवेशन गर्ने जनाएको हो । असन्तुष्ट पक्षका केन्द्रीय सदस्य ऋषिकेशजंग शाहले संस्थापन पक्षले एकलौटी ढंगले संगठन कब्जाको रणनीति लिएपछि बाध्य भएर आगामी पुस १६ देखि १८ गतेसम्म वीरगञ्जमा महाधिवेशन गर्ने निर्णय गरिएको बताए । यसअघि संस्थापन पक्षले आगामी पुस २५ देखि २७ गतेसम्म एघारौं महाधिवेशन गर्ने घोषणा गरेको थियो ।
केन्द्रीय सदस्य शाहले पार्टीको विद्यार्थी फांट हेर्ने जिम्मेवारी पाएका कांग्रेस नेता नवीन्द्रराज जोशीसंग पछिल्लो पटक भएको छलफलमा सहमतिबाटै सबै काम गर्ने सहमति भएको भए पनि संस्थापन पक्षले मनोमानीपूर्ण व्यवहार गरेको जनाए । उहांले महाधिवेशनअघि शैक्षिक र राजनीतिक अवस्थाको सुदृढिकरणका लागि अभियान थालिने जानकारी पनि दिए । आफ्नो अभियान शैक्षिक सुधारका लागि चाल्ने अभियान संविधानसभा पुनस्र्थापन र जातीय राज्यविरुद्धको हुने उनको कथन थियो । १२१ जना केन्द्रीय सदस्य रहेको नेवि संघमा विवाद सुरु भएपछि केही समययता केन्द्रीय बैठक बस्न सकेको छैन ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

डडेल्धुरा । सातवटा स्थानीय तह रहेको डडेल्धुराका पाँच स्थानीय तहमा नेपाली कांग्रेसले विजय हासिल गरेको छ । यहाँका दुई नगरपालिका

काठमाडौं । नेकपा (माओवादी केन्द्र) काठमाडौं उपत्यकाको तीन जिल्लामा रहेका स्थानीय तहको नेतृत्वमा शून्य हुने देखिएको छ । उपत्यकाको काठमाडौं,

धनगढी । नागरिक उन्मुक्ति पार्टीले कैलालीका दुई पालिकामा जित हासिल गरेको छ । ०७२ मा टीकापुरमा भएको घटनाको आरोपमा जेलजीवन

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री विश्‍वप्रकाश शर्माले स्थानीय तह निर्वाचनको परिणाम ‘उत्साहजनक’ आएको बताएका छन् । परिणाम उत्साहजनक आउनुलाई उनले

आजको प्रमुख समाचार