भट्टराई सरकार ढाल्न जनआन्दोलन नै चाहिन्छ ः मोहनविक्रम

२० श्रावण २०६९, शनिबार ११:४० मा प्रकाशित

काठमाडौं, २० साउन । छिमेकीहरुले मुलुकको राजनीतिमा प्रभाव पार्ने गरेकोले सोचे अनुसार काम गर्न नसकिएको र संविधान पनि बन्न नसकेको भन्दै प्रधानमन्त्रीले स्वीकारोक्ति प्रकट गर्न थालेका बेला उता नेकपा मसालका महामन्त्री मोहनविक्रम सिंहले बाबुराम भट्टराईले भारतीय विस्तारवादको सहयोगमा सत्ता टिकाइरहेको र अझै टिकाइरहने दाउमा रहेको दाबी गरेका छन् । भारतीय र मधेसी शक्तिको समर्थनमा सत्ता टिकाएर अधिनायकवाद लाद्ने मनस्थितिमा भट्टराई रहेको भन्दै सिंहले एनेकपा माओवादी नेतृत्वको सरकार ढाल्नका लागि अर्को जन आन्दोलनको आवश्‍यकता भएको बताएका छन् ।

बाग्लुङमा आयोजित पत्रकार भेटघाटमा सिंहले वर्तमान सरकार नहट्दासम्म मुलुकको राजनीतिले सही गन्तव्य लिन नसक्ने आफ्नो ठहर रहेको स्पष्ट पार्दै मुलुकमा अहिले राष्ट्रघातको खतरा रहेको दाबी गरे । भारत र मधेसी दलको आडमा वर्तमान सरकारले राष्ट्रियतालाई खतरामा पारेकोमा असन्तुष्टि जनाउंदै सिंहले यही अवस्था रह्यो भने गणतन्त्र सुदृढ होइन झन् धरापमा पर्ने औंल्याए ।  प्रधानमन्त्री राष्ट्रिय सहमतिको सरकारको विपक्षमा रहेकाले तत्काल सहमतिको सम्भावना नरहेको उनले बताए। कुनैबेला भट्टराईका राजनीतिक गुरु रहेका सिंहले प्रधानमन्त्री भट्टराई सरकार छाड्ने मनस्थितिमा नरहेको ठोकुवा गर्दै उनलाई हटाउन माओवादीका विरोधी र तराईइतरका दलहरु मिलेर आन्दोलन गर्नुपर्ने सुझाव दिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपालमा पछिल्लो २४ घण्टामा थप १ हजार ९६ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या

काठमाडौँ। नेकपा माओवादी केन्द्रले स्थायी कमिटी बैठक बोलाएको छ । सोमबार दिउँसो १ बजे बैठक बोलाइएको छ । समसायिक राजनीतिक

नेकपा (माओवादी केन्द्र) का स्थायी समिति सदस्य देवेन्द्र पौडेलले निकट भविष्यमै नेकपा (एमाले) माधवकुमार नेपाल पक्षसँग पार्टी एकता हुन सक्ने

काठमाडौं । कुम्भमेलामा भाग लिएर पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र वीर विक्रम शाह स्वदेश फर्किएका छन् । १० दिन लामो भारत भ्रमण सकेर