गृहसचिव बन्न सचिवहरुमा तंछाडमछाड

२० श्रावण २०६९, शनिबार ०९:२३ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २० साउन । गृहमन्त्रालयको सचिव पद हत्याउन विभिन्न सचिवहरुले दौडधुप सुरु गरेका छन् । सरकारले लिलामणि पौडेललाई मुख्यसचिवमा बढुवा गरेका कारण असन्तुष्ट भई गृहका सचिव सुशीलजंग राणाले राजिनामा दिएपछि यो मन्त्रालय केही दिनदेखि सचिवविहीन रहंदैआएको छ । गृहको सचिव हुन बनमन्त्रालयका सचिव नवीन घिमीरे, मन्त्रीपरिषदका सचिव जयमुकुन्द खनाल, रक्षामन्त्रालयका सचिव माधवप्रसाद रेग्मी, उद्योगमन्त्रालयका सचिव उमाकान्त झा र उर्जामन्त्रालयकी सचिव वृन्दा हाडाले विशेष लविङ गरिरहेका छन् ।
गृहमन्त्री विजयकुमार गच्छदारले घिमिरेलाई ल्याउने तयारी गरिरहेको एका स्रोतले जनायो । उनले गृहमा घिमिरेलाई पठाइदिन प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईसमक्ष विशेष आग्रहसहितको सिफारिस गरिसकेको स्रोतको कथन छ । अन्य मन्त्रालयको तुलनामा गृहका सचिव शक्तिशाली हुने र देशैभर सञ्जाल हुने भएकोले पनि गृहमन्त्रालयको सचिव हुन सचिवहरु हुरुक्क हुनेगरेको पाइन्छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेर बहादुर देउवाले अहिले प्रजातन्त्रमाथि खतरा उत्पन्न भएकाले ओलीलाई प्रधानमन्त्रीबाट हटाउनुपर्ने बताएका छन् । नेपाल

काठमाडौँ । नेकपा एमालेको महाधिवेशन आयोजक कमिटीको बैठकले कर्णाली प्रदेशमा फ्लोर क्रस गराउन भूमिका खेलेको आरोप लगाएर २० जना नेतालाई

काठमाडौं । प्रहरीले ७ जना नक्कली डाक्टरलाई पक्राउ गरेको छ । नक्कली प्रमाणपत्र पेश गरेर काम गरिरहेका ७ जना ‘नक्कली

काठमाडौँ । सरकारले सार्जवनिक स्थानमा ५ जनाभन्दा बढी भेला हुन रोक लगाएको छ । सोमबार बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले जारी गरेको