बाबुराममा तानाशाही प्रवृत्ति बढ्दै : ओली

१९ श्रावण २०६९, शुक्रबार २२:४९ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १९ साउन । एमालेका नेता केपी शर्मा ओलीले प्रधानमन्त्री डाक्टर बाबुराम भट्टराईमा तानाशाही प्रवृत्ति बढ्दै गएको आरोप लगाएका छन् । दश दिन लामो भारत भ्रमण सकेर फर्कने क्रममा अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलमा सञ्चारकर्मीसंग आज कुरा गर्दै नेता ओलीले तानाशाहरुको सधै दुखद अन्त्य हुने गरेको भन्दै नक्कली छलछामको राजनीति नगर्न भट्टराईलाई सुझाव दिए ।

आफ्नो नेतृत्वमा नयाँ सहमतिको सरकार गठन गर्ने विषयमा आफूले भारतीय नेताहरुसँग कुनै छलफल नगरेको ओलीले दावी गर्नुभयो । नेपालको लोकतान्त्रिक आन्दोलनमा भारतको सधैं सहयोग र साथ रहने गरेको भन्दै नेता ओलीले यस्लाई अन्यथा रुपमा लिन नहुने बताउनुभयो । भारतले छिट्टै नेपालको शान्ति प्रक्रिया पूरा भएको हेर्न चाहेको ओलीले बताए । नयाँ ढंगको राजनीतिक सहमतिका साथ नेपालको गतिरोध अन्त्य गर्नुपर्ने पक्षमा भारत रहेको ओलीको भनाई थियो । राजनीतिक सहमति जुटाउन सरकारले उपप्रधानमन्त्री विजयकुमार गच्छेदारको नेतृत्वमा गठन गरेको वार्ता टोलीको कुनै औचित्य नरहेकाले ओलीको कथन थियो ।
ओलीले भारतीय नेताहरुको बडि ल्याङ्वेजु हेर्दा प्रधामनन्त्री बाबुराम भट्टराईको गतिविधिबाट उनीहरुले लाज मानिरहेको आफुले पाएको बताए । उनले भने, ‘प्रधानमन्त्रीको कदमलाई कुटनीतिक मर्यादाका हिसाबले पनि उहाहरुले केही भन्ने कुरा भएन, तर मैले बडी ल्यांङ्वेजबाट बुझ्दा भट्टराईको कामबाट उनीहरुले लाज मानेका छन् ।’ उनले शान्ति, संविधान र लोकतान्त्रिक पद्घतिका लागि विपक्षीहरुले गरिरहेको आन्दोलनलाई भारतीय नेताहरुको समर्थन रहेको बताएका छन् । मैले हाम्रो अहिलेको रोडम्याप के हो भन्ने कुरा उहाहरुलाई भिनिदिए त्यसलाई उहाहरुले सकारत्मक लिनुभयोु नेता ओलीले भने । नेपालको राजनीतिक निकासको सम्बन्धमा नेपालीहरुले निर्णय गर्ने भएकाले त्यसम्बन्धमा आफूले कसैसँग सुझाव नलिने गरेको र भारतीय नेताहरुसँग पनि ुके उपयुक्त होला भनेर कुराकानी नभएको ओलीले स्पष्ट पारे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

दक्षिण पश्चिम चीनको तिब्बत स्वायत्त क्षेत्रको उच्च उचाई भएका स्थानहरूबाट नाग्कु शहरमा कूल १७ हजार ५५५ व्यक्तिलाई टाढा सारिने तिब्बती

गृहमन्त्री बालकृष्ण खाणले संसद्मा विचाराधिन रहेको नागरिकता विधेयकलाई दलको सहमतिमा अघि बढाउने प्रयत्नमा सरकार लागेको बताउनुभएको छ । विधेयक अघि

काठमाडौं । नेपालले अमेरिकालाई अमेरिकाको ‘स्टेट पार्टनरसिप प्रोग्राम’ एसपीपीमा आबद्ध नहुने निर्णय पठाएको छ । गृहमन्त्री वालकृष्ण खाँणका अनुसार एसपीपीमा

काठमाडौं । नेकपा एमालेका महासचिव शंकर पोखरेलले नेपाली काँग्रेस नेतृत्वको गठबन्धनबाट समाजवाद सम्भव नुहने बताएका छन् । सोमबार नरबहादुर कर्मचार्य

आजको प्रमुख समाचार