ग्रामीण पुर्ननिर्माण आयोजनाका योजना पूरा नहुने सङ्केत

१ चैत्र २०६८, बुधबार ०८:५५ मा प्रकाशित

दोलखा, १ चैत । दोलखाको भौतिक विकासका लागि ठुला दातृ निकायले चासो नदेखाएको बेला यहाँ सञ्चालित ग्रामीण पुननिर्माण तथा पुनस्र्थापना आयोजनाले सञ्चालन गरेको कार्यक्रम पनि पुरा नहुने संकेत देखिएको छ । एसियाली विकास बैंक, स्वीस सरकार विकास नियोगलगायतका अन्य दातृ निकायको संयुक्त लगानीमा दोलखामा सञ्चालित आयोजनाले तीन ठुला सडक आयोजना सहित १३ वटा खानेपानी आयोजना, २० वटा झोलुङ्गे पुल र अन्य पुरक पुर्वाधारका योजना सञ्चालन गर्दै आएको छ । आयोजना सकिन अब ९ महिना मात्र बाँकी रहँदासम्म आयोजनाको काम ५० प्रतिशत भन्दा बढी रहेकाले कार्यक्रम पुरा नहुने संकेत देखिएको हो । आयोजना मार्फत दोलखा भित्रिएको करोडौंको बजेट फ्रिज हुने भएकाले जिल्लास्थित सरोकारवालाहरुले आयोजनालाई तोकिएको मितिमा कार्यक्रम सम्पन्न गर्न आग्रह गरेका छन् । जिल्लामा दातृ निकायको सहयोगमा सञ्चालित यो नै ठुलो आयोजना हो । जिल्ला विकास समिति दोलखा सँगको सहकार्यमा आयोजनाले काम गर्दै आएको छ । आयोजनाको कुल बजेट ३५ करोड १६ लाख भन्दा बढी भए पनि हालसम्म २० करोड ६१ लाख, ९२ हजार मात्र खर्च भएको छ । आयोजनाले सञ्चालन गरेको खानेपानी र झोलुङ्गे पुलका आयोजनाहरु भने पुरा भई हस्तानतरण भइसकेका छन् । सडक आयोजनाहरु ढिलाई हुनुको कारण पत्ता लगाई आवश्यक प्रक्रिया अघि बढाइने दोलखाका स्थानीय विकास अधिकारी ऋषिराज आचार्यले जानकारी दिनु भयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । चालु आर्थिक वर्ष सकिन अब १६ दिन बाँकी छ । सरकारले चालु आवमा रु तीन खर्ब ७८ अर्ब नौ

काठमाडौँ । नेपाल राष्ट्र बैंकले आज (बिहीबार) का लागि विदेशी मुद्राको विनिमय दर निर्धारण गरेको छ । जस अनुसार भारतीय

काठमाडौँ । नेपाल राष्ट्र बैंकले आज (मंगलबार) का लागि विदेशी मुद्राको विनिमय दर निर्धारण गरेको छ । जस अनुसार भारतीय

काठमाडौं । देशको परिचय कृषि प्रधान । खेतीपाती गर्ने जमिन बाँझो । खेती गर्ने युवा जति खाडीमा । तिनै युवाले