ग्रामीण पुर्ननिर्माण आयोजनाका योजना पूरा नहुने सङ्केत

१ चैत्र २०६८, बुधबार ०८:५५ मा प्रकाशित

दोलखा, १ चैत । दोलखाको भौतिक विकासका लागि ठुला दातृ निकायले चासो नदेखाएको बेला यहाँ सञ्चालित ग्रामीण पुननिर्माण तथा पुनस्र्थापना आयोजनाले सञ्चालन गरेको कार्यक्रम पनि पुरा नहुने संकेत देखिएको छ । एसियाली विकास बैंक, स्वीस सरकार विकास नियोगलगायतका अन्य दातृ निकायको संयुक्त लगानीमा दोलखामा सञ्चालित आयोजनाले तीन ठुला सडक आयोजना सहित १३ वटा खानेपानी आयोजना, २० वटा झोलुङ्गे पुल र अन्य पुरक पुर्वाधारका योजना सञ्चालन गर्दै आएको छ । आयोजना सकिन अब ९ महिना मात्र बाँकी रहँदासम्म आयोजनाको काम ५० प्रतिशत भन्दा बढी रहेकाले कार्यक्रम पुरा नहुने संकेत देखिएको हो । आयोजना मार्फत दोलखा भित्रिएको करोडौंको बजेट फ्रिज हुने भएकाले जिल्लास्थित सरोकारवालाहरुले आयोजनालाई तोकिएको मितिमा कार्यक्रम सम्पन्न गर्न आग्रह गरेका छन् । जिल्लामा दातृ निकायको सहयोगमा सञ्चालित यो नै ठुलो आयोजना हो । जिल्ला विकास समिति दोलखा सँगको सहकार्यमा आयोजनाले काम गर्दै आएको छ । आयोजनाको कुल बजेट ३५ करोड १६ लाख भन्दा बढी भए पनि हालसम्म २० करोड ६१ लाख, ९२ हजार मात्र खर्च भएको छ । आयोजनाले सञ्चालन गरेको खानेपानी र झोलुङ्गे पुलका आयोजनाहरु भने पुरा भई हस्तानतरण भइसकेका छन् । सडक आयोजनाहरु ढिलाई हुनुको कारण पत्ता लगाई आवश्यक प्रक्रिया अघि बढाइने दोलखाका स्थानीय विकास अधिकारी ऋषिराज आचार्यले जानकारी दिनु भयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । चालु आर्थिक वर्षमा नेपालको आर्थिक वृद्धिदर ३.९८ प्रतिशत हुने केन्द्रीय तथ्यांक विभागको प्रारम्भिक अनुमान छ । चालु आर्थिक

नक्कली मूल्य अभिवृद्धि कर (भ्याट) बिल प्रयोग गरी राजस्व छलेका अभियोगमा राजस्व अनुसन्धान विभागले १३ फर्मसहित १६ जनाविरुद्ध मुद्दा दायर

कृष्णपुर नगरपालिका–६ बालुवाफाँटामा स्वदेशी कच्चा पदार्थमा आधारित रासायनिक मल काराखाना सञ्चालन गरिने भएको छ । निजी क्षेत्रको रु १३ करोड

म्याग्दी । मुस्ताङलाई राष्ट्रिय राजमार्गसँग जोड्ने बेनी-जोमसोम सडक दैनिक नौ घण्टा बन्द हुन थालेको छ । विस्फोटक पदार्थको प्रयोग गरेर