पोखरामा पर्वतीय खेलकुद आयोजना हुने

१९ श्रावण २०६९, शुक्रबार ०८:२५ मा प्रकाशित


काठमाडौं, १९ साउन । पर्वतीय खेलकुद महासङ्घ, नेपालको आयोजनामा प्रथम पर्वतीय खेलकुद महोत्सव हुने भएको छ । आगामी फागुनमा हुने महोत्सवमा अटो स्पोर्टस्, रयाफ्टिङ एन्ड क्यानोइङ, ट्रायथलन, रक क्लाइम्बिङ, बन्जी जम्पिङ, क्रसकन्ट्री रेस, गल्फ, इक्वेसट्रियन, पारा ग्लाइडिङ तथा साइक्लिङ गरी १० खेल समावेस गरिने राष्ट्रिय खेलकुद परिषद्का सदस्यसचिव युवराज लामाले जनाएका छन् । सोसम्बन्धी निर्णय लिन बसेको बैठकले ‘फर नेचर एन्ड एडभेन्चर्स’लाई आफ्नो नाराको रूपमा पारित गरेको छ भने पर्वतीय खेलकुद महासङ्घ, नेपालकै लोगो तथा झण्डा पनि अनुमोदन गरेको छ । गत महिना स्थापित महासङ्घमा राखेपमा आबद्ध आठवटा साहसिक तथा पर्यटकीय खेल समावेश भएकोमा नेपाल गल्फ सङ्घलाई पनि समावेश गर्दै सो सङ्घका महासचिव टासी घलेलाई महासङ्घको उपाध्यक्षमा चयन गरेको छ ।
त्यसैगरी, आगामी भदौ पहिलो साता काठमाडौंमा पर्वतीय खेलकुदसम्बन्धी राष्ट्रिय गोष्ठी, असोज १४ गते पोखरामा अन्तरक्रिया तथा यसै महिनामा काठमाडौंमा प्राविधिकहरूको अन्तरक्रिया आयोजना गर्ने निर्णय गरेको छ । नेपाललाई अन्तर्राष्ट्रिय पर्वतीय खेलकुदको गन्तव्यको रूपमा विकसित गर्ने उद्देश्यसहित विभिन्न प्रचारात्मक कार्यक्रम सञ्चालन गर्नुका साथै पोखरालाई नेपालको पर्वतीय खेलकुदको केन्द्रीय हबका रूपमा विकास गर्ने निर्णय बैठकले गरेको छ । महासङ्घले आगामी दिनमा सञ्चालन गर्ने विविध खेलकुदका विजयीलाई वितरण गर्ने पदकको नामकरण राष्ट्रिय गौरव, पर्वतीय, साहसिक र पर्यटन क्षेत्रसंग सम्बन्धित हुनेगरी तयार गर्ने निर्णय गरेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । लेग स्पिनर सन्दीप लामिछाने टी–२० क्रिकेटमा १०० खेल खेल्ने पहिलो नेपाली खेलाडी बनेका छन् । त्रिदेशीय टी–२० सिरिजअन्तर्गत

काठमाडौं । १४औँ संस्करणको इन्डियन प्रिमियर लिग (आइपिएल) टी-२० क्रिकेट अन्तर्गत चेन्नइ सुपर किङ्स विजयी भएको छ । बुधबार राति

भारतमा जारी आईपीएलमा दिल्ली क्यापिटल्सले तेस्रो जित निकालेको छ । गएराति भएको खेलमा मुम्बईविरुद्धको खेलमा दिल्ली ६ विकेटले विजयी भयो

काठमाडौं । काठमाडौंमा जारी त्रिकोणात्मक टी–२० सिरिज अन्तर्गत नेपाल नेदरल्यान्ड्ससँग ३ विकेटले पराजित भएको छ । नेपालले दिएको २ सय