पोखरामा पर्वतीय खेलकुद आयोजना हुने

१९ श्रावण २०६९, शुक्रबार ०८:२५ मा प्रकाशित


काठमाडौं, १९ साउन । पर्वतीय खेलकुद महासङ्घ, नेपालको आयोजनामा प्रथम पर्वतीय खेलकुद महोत्सव हुने भएको छ । आगामी फागुनमा हुने महोत्सवमा अटो स्पोर्टस्, रयाफ्टिङ एन्ड क्यानोइङ, ट्रायथलन, रक क्लाइम्बिङ, बन्जी जम्पिङ, क्रसकन्ट्री रेस, गल्फ, इक्वेसट्रियन, पारा ग्लाइडिङ तथा साइक्लिङ गरी १० खेल समावेस गरिने राष्ट्रिय खेलकुद परिषद्का सदस्यसचिव युवराज लामाले जनाएका छन् । सोसम्बन्धी निर्णय लिन बसेको बैठकले ‘फर नेचर एन्ड एडभेन्चर्स’लाई आफ्नो नाराको रूपमा पारित गरेको छ भने पर्वतीय खेलकुद महासङ्घ, नेपालकै लोगो तथा झण्डा पनि अनुमोदन गरेको छ । गत महिना स्थापित महासङ्घमा राखेपमा आबद्ध आठवटा साहसिक तथा पर्यटकीय खेल समावेश भएकोमा नेपाल गल्फ सङ्घलाई पनि समावेश गर्दै सो सङ्घका महासचिव टासी घलेलाई महासङ्घको उपाध्यक्षमा चयन गरेको छ ।
त्यसैगरी, आगामी भदौ पहिलो साता काठमाडौंमा पर्वतीय खेलकुदसम्बन्धी राष्ट्रिय गोष्ठी, असोज १४ गते पोखरामा अन्तरक्रिया तथा यसै महिनामा काठमाडौंमा प्राविधिकहरूको अन्तरक्रिया आयोजना गर्ने निर्णय गरेको छ । नेपाललाई अन्तर्राष्ट्रिय पर्वतीय खेलकुदको गन्तव्यको रूपमा विकसित गर्ने उद्देश्यसहित विभिन्न प्रचारात्मक कार्यक्रम सञ्चालन गर्नुका साथै पोखरालाई नेपालको पर्वतीय खेलकुदको केन्द्रीय हबका रूपमा विकास गर्ने निर्णय बैठकले गरेको छ । महासङ्घले आगामी दिनमा सञ्चालन गर्ने विविध खेलकुदका विजयीलाई वितरण गर्ने पदकको नामकरण राष्ट्रिय गौरव, पर्वतीय, साहसिक र पर्यटन क्षेत्रसंग सम्बन्धित हुनेगरी तयार गर्ने निर्णय गरेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । अष्ट्रेलियाका थानासी कोक्किनाकिसलाई हराउँदै साविक विजेता नोभाक जोकोभिचले विम्बल्डन टेनिसको तेस्रो चरणमा प्रवेश गरेका छन् । बुधबार राति

काठमाडौँ । नेपाली राष्ट्रिय क्रिकेट टोली आउँदो सेप्टेम्बरमा अस्ट्रेलिया भ्रमणमा जाने भएको छ । नेपाल क्रिकेट सङ्घ (क्यान) र रोयल

काठमाडौँ । इटालियन क्लब इन्टर मिलानले बेल्जियमका फरवार्ड रोमेलु लुकाकुलाई लोनमा अनुबन्ध गरेको छ । लुकाकु एक सिजनपछि लोनमा इन्टर

बागलुङ । अब शायदै भलिबल कोर्टमा देखिने छन्, राजु विक । देशका लागि प्रतियोगिता खेल्न नपाए पनि भलिबलप्रेमीले भने उनलाई