इन्टरनेट प्रयोगकर्ताको सङ्ख्यामा दोब्बरले वृद्धि

१८ श्रावण २०६९, बिहीबार १८:५४ मा प्रकाशित

कञ्चनपुर, १८ साउन । कञ्चनपुरमा इन्टरनेट प्रयोगकर्ताको सङ्ख्यामा दोब्बर वृद्धि भएको छ । नेपाल टेलिकम शाखा कार्यालय भीमदत्तनगरका अनुसार गत वर्ष इन्टरनेट प्रयोगकर्ताको सङ्ख्या एघार हजारको हाराहारीमा रहेकामा हाल बढेर २२ हजार ६६७ पुगेको छ ।

मोबाइल प्रयोगकर्ताको सङ्ख्यामा भइरहेको बढोत्तरीसँगै इन्टरनेट प्रयोगकर्ता थपिँदै गएको नेपाल टेलिकम शाखा कार्यालय भीमदत्तनगरका सहायक इन्जिनियर तेजनारायण शर्माले बताउनुभयो । तारसहितको टेलिफोन सेवा विस्तार भएका क्षेत्रहरूमा एडिएसएल प्रविधिमा आधारित इन्टरनेट सेवा प्रयोगकर्ताहरूको सङ्ख्या अधिक रहेको सहायक इन्जिनियर शर्माले बताउनुभयो । यी दुवै इन्टरनेट सेवा नभएका क्षेत्रमा सिडिएमए प्रविधिबाट इन्टरनेट चलाइने गरिएको छ ।
कञ्चनपुरका १९ वटै गाविस र भीमदत्तनगरपालिका क्षेत्रका सम्पूर्ण क्षेत्रमा इन्टरनेट सेवाको पहँुच पुगेको सहायक इन्जिनियर शर्माले बताउनुभयो । नेपाल टेलिकम शाखाको तथ्याङ्कअनुसार एडिएसएल प्रविधिमा आधारित इन्टरनेट सेवा प्रयोगकर्ताको सङ्ख्या ६६७, जिपिआरएस प्रविधिमा आधारित इन्टरनेट प्रयोगकर्ता २० हजार र  सिडिएमए प्रविधिमा आधारित इन्टरनेटका प्रयोगकर्ता दुई हजार पुगेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाल दूरसञ्चार प्राधिकरणले नेपालको आफ्नै भूउपग्रह (स्याटेलाइट) राख्ने प्रक्रिया रद्द गरेको छ । प्राधिकरणले आज एक सूचना जारी

एप्पल र सामसुङ इलेक्ट्रोनिक्सले ट्याब्लेट कम्प्युटरको बजारमा क्रमशः पहिलो र दोस्रो स्थान ओगट्न सफल भएका छन् । २१ औं काउन्टरपोइन्ट

काठमाडौं । जल तथा मौसम विज्ञान विभागले दूरसञ्चार सेवाप्रदायकसँग सहकार्य गरेर बाढीको पूर्वसूचना सर्वसाधारणको मोबाइलमा पठाउन थालेको छ । बाढी पूर्वानुमान

विश्वकै अग्रणी सूचना प्रविधि कम्पनी एप्पलले तार विना चार्ज गर्न मिल्ने आइप्याड चाडै नै बजारमा ल्याउने जनाएको छ । अहिले