पतनको मार्गमा अल–कायदा

१८ श्रावण २०६९, बिहीबार १८:१७ मा प्रकाशित

वासिंगटन, १८ साउन । अमेरिकाले मंगलबार सार्वजनिक गरेको एक प्रतिवेदनमा चरमपन्थी संगठन अल कायदा पतनको मार्गमा उन्मुख भएको जनाइएको छ । अमेरिकी विदेश मन्त्रालयद्वारा तयार पारिएको प्रतिवेदनमा ओसामा बिन लादेनको मृत्युपछि अल कायदा निकै कमजोर भएको र पतनको मार्गमा पुगेको उल्लेख छ ।

करिब २२ वर्षदेखि लादेनले अल कायदालाई नेतृत्व दिँदै आएका थिए । अमेरिकी सेनाको विशेष टोलीले गत वर्ष पाकिस्तानी सहर एबोट्टावादमा सैन्य कारबाही गरी लादेनको हत्या गरेको थियो । सो घटनालाई अमेरिकी इतिहासकै एक महत्त्वपूर्ण उपलब्धिका रूपमा प्रतिवेदनले चित्रण गरेको छ । लादेनको हत्यापछि अल कायदाका दोस्रो वरीयताका नेता आतिया अब्दुल रहमानको पनि हत्या भएको थियो । यसले अल कायदालाई थप क्षति पुर्‍याएको जनाइएको छ । यद्यपि, अल कायदाबाट कुनै न कुनै रूपमा अमेरिकाको राष्ट्रिय
सुरक्षामा प्रश्न उठ्नसक्ने सम्भावना भने कायमै रहेको प्रतिवेदनमा उल्लेख छ । (सिन्ह्वा)

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

विश्वभरी कोरोनाभाइरसबाट सङ्क्रमितको साप्ताहिक सङ्ख्या बढ्दै गएको पाइएको छ । यही जुलाई १७ देखि २५ सम्मको सात दिनमा त्यसको अघिल्लो

बेइजिङ । कोरोना भाइरसको उद्गमस्थल चीनमा पछिल्लो समयमा नयाँ सङ्क्रमितहरु भेटिने क्रम बढेको बताइएको छ । चीनमा आइतबार कोरोना भाइरसका

सिड्नी । अष्ट्रेलियाको संघीय राजधानी सिड्नीमा संकटकाल घोषणा गरिएको छ । कोरोनाभाइरसको महामारी बढ्दै गएकाले त्यसलाई न्युनिकरण गर्नका लागि शुक्रबार

भारतको मुम्बईमा बाढीले घर भत्काउँदा कम्तीमा २५ जनाको मृत्यु भएको छ । अत्यधिक बर्षाका कारण आएको ठूलो बाढी मुम्बईका बस्तीहरुमा