कांग्रेस जिल्ला सभापतिहरुबीच ध्रुवीकरण

१८ श्रावण २०६९, बिहीबार ०९:२९ मा प्रकाशित


काठमाडौं, १८ साउन । सिन्धुपाल्चोक भेला सकेर राजधानी आइपुगेका कांग्रेस जिल्ला सभापतिहरुले आज पार्टीसभापति सुशील कोइरालालालाई भेट्ने भएका छन् । सिन्धुपाल्चोक भेलाले गरेका निर्णयहरुको समयमै कार्यान्वयनका लागि दबाव दिन जिल्ला सभापतिहरुले केन्द्रीय सभापति भेट्न लागेका बुझिएको छ । भेटका अवसरमा पार्टीको नियमित कार्य सम्पादनका लागि सभापतिहरुले सुझाव दिनेसमेत बताइएको छ । कांग्रेसको सिन्धुपाल्चोक भेलाले राजनीतिक निकासका लागि आफ्नै पार्टीको नेतृत्वमा सहमतिको राष्ट्रिय सरकार गठन गरी संसदीय चुनावमा जानुपर्नेमा जोड दिएका थियो ।

यसरी जिल्ला सभापतिहरू महाराजगञ्जस्थित कोइराला निवासमा भेला हुने कार्यक्रमसंगै वरिष्ठ नेता शेरबहादुर देउवाले पनि आज विभिन्न जिल्लाका सभापतिहरूसँग अलग्गै भेटघाट र छलफल गर्न लागेका छन् । पार्टीमा विभागहरूको गठन प्रक्रियाप्रति असन्तुष्ट रहेका देउवाको निवास बुढानिलकण्ठमा दिउंसो ३ बजेपछि उनीनिकट जिल्ला सभापतिहरु भेला भई संस्थापन पक्षसंग कसरी प्रस्तुत हुने भन्ने विषयमा छलफल गर्ने बताइएको छ । पार्टीमा एकलौटी रूपमा विभाग गठन गरी जिम्मेवारी दिइएको भन्दै देउवाले आयोजित आफू निकटका सभापतिहरूको राय बुझ्ने उद्देश्यले भेला आयोजना गरेका हुन् ।

केही दिनअघि गठन गरिएको विभिन्न ४२ विभागमध्ये देउवा पक्षीय सदस्यहरूले १३ वटा विभागको मात्र जिम्मेवारी पाएको थियो । यसबाट असन्तुष्ट देउवापक्षीय केही नेताहरुले जिम्मेवारीबाट राजिनामा समेत दिइसकेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपालमा पछिल्लो २४ घण्टामा थप १ हजार ९६ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या

काठमाडौँ। नेकपा माओवादी केन्द्रले स्थायी कमिटी बैठक बोलाएको छ । सोमबार दिउँसो १ बजे बैठक बोलाइएको छ । समसायिक राजनीतिक

काठमाडौँ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले राष्ट्रियसभा सदस्यबाट पदमुक्त भएका नेकपा एमालेका नेता रामबहादुर थापा बादललाई गृहमन्त्रीमै पुनः नियुक्ति गर्ने

काठमाडौं । नेपाल आयल निगमले पुनः पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य वृद्धि गरेको छ । इण्डियन आयल कर्पोरेशनबाट शुक्रबार प्राप्त मूल्य सूचीअनुसार